امروز : سه شنبه, ۱۳ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۵ - ۱۱:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

حادثه ساختمان پلاسکو ناشی از قصور مالکان آن بوده است

معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران گفت: حادثه ساختمان پلاسکو به دلیل بی توجهی و قصور مالکان آن نسبت به عدم رعایت نکات ایمنی بوده است.

به گزارش بابل نوین، پژمان پشمچی زاده معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در گفتگو با   باشگاه خبرنگاران جوان؛ اظهار داشت: در ساختمان پلاسکو ۵۷۰ واحد کسبی، ۴واحد اداری، یک واحد بانک و بخش عمده آن را کارگاه های تولیدی پوشاک تشکیل می دادند که معمولأ در این ایام از سال بسیار پرکار بوده و کارگران بسیاری در این محل مشغول کار می شدند که از این تعداد کارگاه های فعال باتوجه به اطلاعاتی که از شرکت بیمه در دسترس داریم، تنها ۱۰۰ واحد بیمه بودند که نمونه ی بارزی از بی توجهی صاحبان سرقفلی ها به شمار می رود.

وی افزود: حادثه ساختمان پلاسکو به دلیل بی توجهی و قصور مالکان آن نسبت به عدم رعایت نکات ایمنی اتفاق افتاد، در حالی که با صرف هزینه ای کمتر و معقولانه برای اجرای تمهیدات آتش نشانی و ایمنی تجهیزات ساختمان مانند استفاده از سیستم اعلام و اطفای حریق، امکان پیشگیری از این خسارت های بزرگ مالی و جانی فراهم می شد.
پشمچی زاده تصریح کرد: از عوامل دیگر تشدید حریق در ساختمان پلاسکو عدم رعایت ساده ترین موارد ایمنی از جمله انباشت غیر ایمن مواد اولیه در راهروها و راه‌های ارتباطی ساختمان، نگهداری حجم زیادی از سوخت گازوییل در طبقات میانی و پایینی ساختمان، وجود مخازن بخار مربوط به اتوهای بخار عظیم و صنعتی، استفاده از مواد اشتعال زا و تجهیزات غیراستاندارد مانند گاز پیکنیک بوده است.
معاون شهرسازی و معماری شهرداری تهران در پایان گفت: طی بازدیدهای شهرداری تهران در ۳ سال اخیر حداقل هفت مورد اخطار به انضمام ضوابط و مقررات رعایت نکات ایمنی به ساختمان پلاسکو داده شده بود که مورد توجه صاحبان سرقفلی ها قرار نگرفت و همین امر منجر به ایجاد این حادثه تلخ شد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين