امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/24 - 11:36 ذخیره فایل ارسال به دوستان
حجت الاسلام و المسلمین منتظری مطرح کرد؛

اقتدار مدیران و مسئولان برخاسته از قانون است

دادستان کل کشور گفت: اقتدارمدیران و مسئولان برخاسته از قانون است و در این مسیر باید از ابزارهای قانونی خود در بهبود امور و کاهش مشکلات استفاده کنند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی دادستانی کل کشور؛ حجت الاسلام والمسلمین منتظری دادستان کل کشور صبح امروز در مراسم تودیع و معارفه معاون اول دادستانی کل کشور با اشاره به اینکه “از سخت ترین کارها همین بحث عدالت است” اظهار داشت: یکی از شرایط شرعی و قانونی قاضی این است که عدالت را رعایت کند.

وی با ذکر روایتی از امام صادق (ع) که فرموده اند”بالاترین حسرت و اندوه آن است که کسانی عدالت را توصیف می کنند ولی در عمل با آن مخالفند”تصریح کرد: وقتی آیات و روایات و مطالب مندرج تحت عنوان عدالت را میبینیم به سختی و حساسیت کار قضاوت پی می بریم.
دادستان کل کشور افزود: از دستگاه قضایی و مجموعه دیوان عالی و دادستانی کل کشور که عالی ترین مرجع قضایی است انتظار می رود بگونه ای عمل کند که تاثیرگذاری اش روی بدنه و بخش های دیگر مشخص باشد.
منتظری با اشاره به وظایف قانونی دادستانی کل کشور در مقام نظارت بر دادسراها و احقاق حقوق عمومی،عضویت دادستانی کل در شوراهای مختلف در کشور را تاثیرگذار دانست و تاکید کرد:تاثیرگذاری ما زمانی بیشتر است که در راستای انجام وظایف و تکالیف خود کوتاهی نکنیم و احساس خستگی و ملالت به ما دست ندهد.
وی گفت: اقتدار ما برخاسته از قانون است و از این بستر و توانی که قانون در اختیار ما قرار داده باید به خوبی استفاده کنیم.
دادستان کل کشور تاکید کرد:وقتی ابزارهای قانونی در اختیار مدیران و مسئولان است باید از آن استفاده کنند و طبیعی است که در این راه عده ایسنگ اندازی و مانع تراشی کنند ولی این مدیران و مسئولان هستند که باید موانع رابردارند و یا آن را کاهش دهند.
منتظری در ادامه با تقدیر از زحمات و تلاش های ده ساله حجت الاسلام والمسلمین مرتضوی مقدم در جایگاه معاون اولی دادستانی کل کشور گفت:اززحمات بیش از یک دهه ای جناب آقای مرتضوی مقدم تقدیر و تشکر می کنیم و امیدواریم ایشان در ادامه مسیر خدمت رسانی خود موفق باشند.
دادستان کل کشور سپس حجت الاسلام و المسلمین محمد مصدق را به عنوان معاون اول جدید دادستان کل کشور معرفی کرد و گفت: امبدواریم که حضور ایشان در دادستانی کل نیز موجب کارایی و تأثیرگذاری بیشتر این مجموعه شود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين