امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/24 - 13:44 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گلایه عسگراولادی از ظریف/بعد برجام برخی به نام توریست تجارت می‌کنند!

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه گفت: در شرایط بعد از برجام برای مسافران خارجی در فرودگاه روادید ۲ تا ۳ ماهه صادر می‌شود و آنها با استفاده از این روادید در شهرهایی مانند شیراز، مشهد و ۳ راه امین‌حضور کالا می‌فروشند.

به گزارش بابل نوین، اسدالله عسگراولادی امروز در نشست هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی تهران با حضور محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه اظهار کرد: در شرایط بعد از برجام در فرودگاهها برای افراد خارجی ۲ تا ۳ ماه ویزا به صورت توریستی صادر می‌کنند اما این افراد از آن به عنوان کسب و کار و شغل بهره می‌گیرند.

وی افزود: خارجی هایی که به این شکل به کشور می‌آیند اکنون در شهرهای مشهد، شیراز و سه راه امین حضور مشاهده می‌شوند و حتی مغازه گرفته و کالا به فروش می‌رسانند.

رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین ادامه داد: در حالیکه ما برای مردم سایر کشورها روادید صادر می‌کنیم اما برای ورود به کشورهای روسیه و قزاقستان برای ما روادید صادر نمی‌شود تا بتوانیم کار خود را انجام دهیم.

عسگراولادی خطاب به وزیر امور خارجه تصریح کرد: در صورتی که سایر کشورها به ما روادید نمی‌دهند بهتر است ما نیز به آنها روادید ندهیم و صدور روادیدهای سه ماهه برداشته شود.

وی همچنین درباره برجام گفت: در برجام فعالیت شما به عنوان یادگار برای کشور ماند هر چند خرده مشکلاتی مانده که باید آنها نیز حل شود.

افکارنیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين