امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/24 - 17:23 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نشست آستانه “موفق” بود

به گزارش بابل نوین، دولت سوریه در پایان نشست دو روزه آستانه این نشست را در رسیدن به راهکارهایی برای توقف موقت آتش‌بس “موفق” خواند.

به نقل از شبکه اسکای نیوز عربی، بشار جعفری، رئیس هیات دولت سوریه در مذاکرات آستانه در پایان این نشست در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: انتظاراتی که از این نشست وجود داشت برآورده شده است.
بشار جعفری گفت: در دو روز گذشته شبانه روز برای موفقیت نشست تلاش کردیم و مذاکرات زیادی انجام شد. ما معتقدیم هدف از نشست آستانه توقف درگیری‌ها در مدتی معین بود تا زمینه برای مذاکرات سیاسی فراهم شود که در رسیدن به این هدف نشست آستانه موفق بود.
او ادامه داد: من به نام دولت سوریه از گروه‌های مخالفی که در نشست آستانه شرکت نداشتند می‌خواهم تا در مذاکرات آتی شرکت کنند و برای توقف درگیری‌ها در کشورشان تلاش کنند.
او همچنین خطاب به “کشورهای منطقه‌ای حامی تروریسم” نیز خواست تا دست از حمایت تروریست‌ها در سوریه بردارند “اموالشان را برای رفاه ملت‌هایشان و نه دادن به تروریست‌ها” هزینه کنند.
بشار جعفری درباره التزام گروه‌های مسلح به مقابله با تروریسم و جنگ با داعش و النصره گفت: کشورهای ضامن بیانیه پایانی نشست به این مساله تعهد داده‌اند و ما فرض را بر این می‌گذاریم که شرکت کنندگان در نشست آستانه نیز این را اجرا خواهند کرد. ترکیه به عنوان یکی از حامیان تروریست‌ها متعهد شده است که این امر را اجرا کند.
منبع:ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين