امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۱۴:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

ترامپ یک فرمان دیگر اوباما را لغو کرد

به گزارش بابل نوین، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا در حکمی جنجالی دستور ساخت مجدد دو خط لوله نفتی کی استون و داکوتا را که پیش از این به دلایل محیط زیستی متوقف شده بود، صادر کرد.
به نقل از نیویورک تایمز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا روز سه‌شنبه به سرعت رویکرد دولت فدرال آمریکا در حوزه محیط زیست را تغییر داد و شرایط برای ساخت دو خط لوله بزرگ نفتی این کشور را که پیش از این در دولت اوباما به دلیل نگرانی‌های محیط زیستی متوقف شده بود، فراهم ساخت.

ترامپ در تازه‌ترین اقدامش برای لغو میراث اوباما خط لوله کی‌استون را که سالها محل مناقشه میان گروه‌های طرفدار محیط زیست بود احیا کرد. وی همچنین شرایط ساخت یک خط لوله دیگر در داکوتا را نیز تسریع کرد.

ترامپ با امضاء یک فرمان دیگر دستور پایان دادن به بررسی دوباره پرونده‌های محیط زیستی را که مدتهاست به طول انجامیده را صادر کرد.

وی در جلسه با مدیران صنعت خودروسازی گفت: من بسیار طرفدار محیط زیست هستم. من به آن اعتقاد دارم. اما این موضوع خارج از کنترل است و قصد داریم آن را به یک فرآیند بسیار کوتاه مدت تبدیل کنیم.

این خطوط لوله بیشتر سمبولیک بوده و دستور سال ۲۰۱۵ اوباما برای مخالفت با پروژه کی‌استون با این شعار صادر شد که چنین پروژه‌ای رهبری آمریکا در تغییر وابستگی به انرژی‌های  فسیلی را زیر سوال خواهد برد.

ارتش آمریکا نیز ماه گذشته و در آخرین روزهای دولت اوباما به دلایل محیط زیستی مسیر خط لوله داکوتا را تغییر داد.

اعتراض ها برای احداث این خط لوله در منطقه حفاظت شده «استندیگ راک» از ماه آوریل گذشته، به مدت ۹ ماه ادامه داشت و بارها نیروهای امنیتی و نظامی آمریکا با معترضان که مدت ها در این منطقه اردو زده بودند، درگیر شدند.

 

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين