امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/25 - 19:24 ذخیره فایل ارسال به دوستان

در دیدار وزیر خارجه کویت با ظریف چه گذشت؟

به گزارش بابل نوین،  وزیر خارجه کویت در دیدار با ظریف بر ضرورت رفع اختلاف‌نظرها و سوء تفاهم‌ها بین کشورهای منطقه در یک فضای آرام و با گفت‌وگو‌های صریح تاکید کرد.

«شیخ صباح الخالد الصباح» معاون اول نخست وزیر وزیر امور خارجه کویت که به ایران سفر کرده است، پیش از ظهر امروز (چهارشنبه) با حضور در وزارت امور خارجه با محمدجواد ظریف دیدار و گفت‌وگو کرد.
در این دیدار در خصوص روابط دوجانبه و مسائل منطقه‌ای گفت‌وگو و تبادل نظر شد. وزیر امور خارجه کشورمان ضمن خوشامد‌گویی به همتای کویتی خود همسایگان را اولویت مهم سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران شمرد.
ظریف کویت را یکی از همسایگان خوب و مهم ایران خواند و افزود: نقش امیر کویت در تقویت حسن همجواری کشورهای منطقه قابل ستایش است.
وزیر امور خارجه کشورمان با اشاره به مشکلات موجود در منطقه، ضرورت نگاه به آینده با توجه به دشمنان و خطرات مشترک را یادآور شد.
در این دیدار‌ وزیر امور خارجه کویت نیز با اشاره به اهمیت ایران در منطقه و جهان، سابقه روابط دو‌جانبه را یادآور شد و عنوان کرد: اشتراکات زیاد تاریخی، فرهنگی و مذهبی بین ایران و کشورهای منطقه وجود دارد و ما هم باید نگاه به آینده را محور روابط و گفت‌وگوهای خود قرار دهیم.‌
شیخ صباح همچنین اظهار داشت: با توجه خطرات مشترک از جمله تروریسم در منطقه، باید نگاه به آینده داشته باشیم چرا که کشورهای منطقه مصالح خودشان را بهتر از دیگران تشخیص می‌دهند.
وی خاطرنشان کرد: ضرورت دارد اختلاف نظرها و سوء‌تفاهم‌ها بین کشورهای منطقه در یک فضای آرام و با گفت‌وگو‌های صریح برطرف شود.
منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين