امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۶ - ۱۹:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

وعده دستیار روحانی به کسبه ای که در پلاسکو بیمه نبودند

به گزارش بابل نوین، دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: با تصمیم دولت قرار شده کسانی که در حادثه پلاسکو بیمه نبودند بیمه شوند.

الهام امین زاده دستیار ویژه رئیس جمهور در جمع خبرنگاران در خصوص آخرین تصمیمات اتخاذ شده دولت در خصوص خانواده شهدای حادثه پلاسکو گفت: در کل قرار شده کسانی که در این حادثه بیمه نبودند بیمه شوند.وی ادامه داد: بحث خواندن آتش نشانان به عنوان شهید خدمت هم مطرح شد و به تأیید رسید.
امین زاده گفت: اقدام دیگری در خصوص ارتقای شهادتی دیگری در دستور کار قرار دارد که در تلاش انجام آن هستیم.وی افزود: رسیدگی به وضعیت ساختمان های مشابه پلاسکو نظیر بازار تهران، علاءالدین و آلومینیوم و… که متولی رسیدگی به وضعیت این ساختمان ها مالکین آنها هستند و صرفا تذکر در ساماندهی این ساختمان ها کفایت نمی کند و باید این تذکرات به صورت جدی به مالکین این ساختمان ها داده شود و در صورت عدم رسیدگی اقداماتی نظیر پلمپ ساختمان انجام شود.
دستیار ویژه رئیس جمهور گفت: برخی علت حادثه را کم بود بودجه می دانند، اما ما نمیتوانستیم ببینیم ۶۰۰ واحد صنفی فعالیت خود را کجا ادامه دهند، این امر همکاری بخش های مختلف را میطلبد و صرفا کار دولت نیست.
وی در رابطه با اصلاح قوانین تصریح کرد: آیین نامه اجرایی برای اصلاح ماده ۱۲۲ قانون مدنی در حال آماده سازی است که براساس اصلاح این قانون مشخص شود از این به بعد چه کسی مسئولیت رسیدگی و جلوگیری از موضوعاتی نظیر پلاسکو را دارد.
منبع:فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين