امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۱۲:۰۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

لزوم قرارگیری اقتصاد سبز در اولویت نظام بانکی

معاون توسعه، حقوقی و امور مجلس گفت: بازيافت نمونه بارز اقتصاد سبز است که باید در اولویت نظام بانکی کشور قرار بگیرد.

به گزارش بابل نوین، به  نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ محمد مجابی معاون توسعه مدیریت، حقوقی و امور مجلس در حاشیه مراسم امضا تفاهم‌نامه همکاری سازمان حفاظت محیط زیست با بانک تجارت که شنبه در سالن اجتماعات سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، با بیان اینکه اقتصاد سبز مجموعه فعالیت‌هایی است که مشکلات محیط زیست را حل و فصل می‌کند، اظهار داشت: بازیافت از نمونه‌های بارز اقتصاد سبز است و این‌گونه فعالیت‌ها باید در اولویت نظام بانکی کشور قرار بگیرد.

وی ادامه داد: بحث اقتصاد سبز یکی از بندهای سیاست‌های کلی نظام در حوزه محیط زیست است.
معاون توسعه مدیریت، حقوق و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست بیان داشت: استفاده از ابزارهایی چون عوارض، مالیات و مشوق‌های اقتصاد سبز در یکی از بندهای مهم سیاست‌های کلی محیط زیست اعلام شده است.
معاون توسعه، مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست، گفت: نظام بانکی کشور می‌تواند در زمینه ایجاد زیر ساخت‌ها برای انجام فعالیت‌های زیست محیطی در نظام بانکی نفوذ کند.

مجابی با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست با بانک مرکزی بیان داشت: طبق این تفاهم‌نامه نظام بانکی کشور باید از فعالیت‌های سازگار با محیط زیست حمایت‌های خوبی داشت باشد بانک تجارت هم می‌تواند در این زمینه به عنوان پیش‌رو عمل کرده و حمایت‌کننده فعالیت‌های سبز باشد.

وی با اشاره به اینکه امروزه محیط زیست به یک بحث جهانی تبدیل شده، افزود: می توانیم با تفاهم‌نامه مجمع شهر‌های اسلامی با صندوق ملی محیط زیست زیر ساخت‌هایی را برای بانک‌های اسلامی به منظور انجام فعالیت‌های زیست محیطی ایجاد کنیم تا حرکت جدی در کشورهای اسلامی در زمینه حفظ محیط زیست آغاز شود.

مجابی ادامه داد: بانک تجارت می‌تواند در مسیر ایجاد مشاغل سبز با کمک سازمان حفاظت محیط زیست و با استفاده از ظرفیت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اقدامات خوبی انجام دهد.

معاون توسعه مدیریت حقوقی و امور مجلس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: با اینکه صندوق ملی محیط زیست فعالیت اجرایی ندارد، اما در لوایح مختلف دولت شاهد فعالیت جدی‌تر این صندوق هستیم، حضور بانک تجارت به عنوان بانک حامل می‌تواند در این زمینه به عنوان بازوی قوی صندوق ملی محیط زیست شروع به فعالیت کند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين