امروز : چهارشنبه, ۷ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۷ - ۱۲:۳۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد کواکبیان از بی‌توجهی برنامه ششم به احزاب

به گزارش بابل نوین، دبیرکل حزب مردم‌سالاری گفت: در لایحه برنامه ششم و در پیشنهاد کمیسیون تلفیق حتی یک سطر هم برای توسعه سیاسی پیش‌بینی نشده بود و این نشان دهنده بی‌توجهی به جایگاه احزاب و توسعه سیاسی است.
مصطفی کواکبیان در همایش فصلی خانه احزاب، یادواره آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و اقتصاد مقاومتی، طی سخنانی، بیان کرد: اگر قرار است دولت لایحه جامع را تقدیم مجلس کند باید احزاب و نقش آنها در انتخابات برجسته شود و احزاب در انتخابات بیشتر دیده شوند. همچنین لازم است لایحه جامع فعالیت احزاب نیز برای ایجاد ساختاری منظم بر فعالیت احزاب تقدیم مجلس شود و همه باید رفته رفته به سمت تحزب و نقش احزاب در انتخابات پیش بروند.

نماینده مردم تهران در مجلس ادامه داد: اقتصاد مقاومتی می‌تواند از احزاب آغاز شود و احزاب باید برنامه‌های منظم و عملیاتی را در این بخش داشته باشند.

دبیرکل حزب مردم‌سالاری با انتقاد از بی‌توجهی به نقش نمایندگان احزاب در کمیسیون ماده ۱۰، گفت: در این کمیسیون دو نفر به عنوان نمایندگان احزاب کشوری و استانی حضور دارند اما قانون حق رأی را به آنها نداده و نمی‌توانند نقشی ایفا کنند و این قطعا با ساختار تحزب مغایرت دارد و به نوعی انحراف از حزب‌گرایی است.

کواکبیان در پایان با اشاره به موضوع حادثه پلاسکو، گفت: در سراسر کشور مسئولیت ستاد بحران بر عهده وزارت کشور است اما در تهران این موضوع صدق نمی‌کند و نتیجه این بی‌توجهی و ضعف مدیریت اتفاقی بود که در پلاسکو در حال وقوع است.

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين