امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/26 - 22:54 ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ارزش سهام بورس آسیا/دلار به کمترین میزان ۷ هفته گذشته رسید

رویترز اعلام کرد: سیاست‌های محافظه‌کارانه ترامپ باعث شد ارزش دلار به کمترین میزان ۷ هفته گذشته برسد و ارزش سهام بازارهای بورس آسیا به بیشترین میزان ۳.۵ ماه گذشته جهش پیدا کند.

به گزارش بابل نوین، امروز ارزش سهام بازارهای بورس آسیا به بیشترین میزان ۳٫۵ ماه گذشته رسید.

ارزش سهام بازارهای بورس آسیا به دلیل افزایش ارزش سهام داوجونز آمریکا و نیز فعالیت بخش‌های صنعتی در ژاپن صورت گرفته است.
بعد از آنکه دونالد ترامپ تمرکز خود را بر روی بخش اقتصادی به ویژه صنعت آمریکا متمرکز کرد ارزش سهام داوجونز برای نخستین‌بار به سطح ۲۰ هزار واحد رسید.
کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند سهام اروپا هم از این افزایش تبعیت کند و شاخص FTSE انگلیس و داگس آلمان و جی‌داک‌سی فرانسه نیز با شاخص های بالاتری بازگشایی شوند.
براساس این گزارش، شاخص MFCI ژاپن ۰٫۸ درصد افزایش یافت و به بیشترین میزان از ۱۱ اکتبر رسید. همچنین شاخص KS11 کره ۱ درصد افزایش یافت و HSI نیز رشد ۱٫۳ درصدی پیدا کرد و همچنین شاخص SSEC شانگهای ۰٫۲ درصد در آستانه تعطیلات سال جدید چین افزایش یافت. شاخص نیکی ژاپن هم رشد ۱٫۷ درصدی داشت.
تاکاهاشی یک تحلیلگر در توکیو می‌گوید: هیجان امروز بازارهای آسیا اساساً از بالا رفتن ارزش سهام شب گذشته آمریکا نشأت گرفته است از سوی دیگر مردم درباره درآمد شرکت‌های ژاپنی به ویژه کارخانه‌‌های ماشین‌آلات بسیار خوش‌بین هستند.
براساس این گزارش ارزش دلار نیز به شدت کاهش یافته است و در مقابل سبدی از ارزهای عمده به کمترین میزان ۷ هفته گذشته رسیده است.
ارزش ارز در بازارها بیشتر روی سیاست‌های محافظه‌کارانه ترامپ بر این کشور تمرکز دارد که ادامه این سیاست‌ها می‌تواند تأثیر منفی بیشتری بر ارزش دلار داشته باشد.
ترامپ بعد از روی کار آمدن به طور رسمی اعلام کرد که ارزش دلار باید کاهش یابد وی این سیاست را برای افزایش رقابت‌پذیری محصولات آمریکایی در بازارهای جهانی پیگیری می‌کند.
ترامپ معتقد است تاکنون ارزش دلار بیش از اندازه بالا رفته است و برای افزایش صادرات و شغل علاوه بر کاهش ارزش دلار باید کارخانه‌هاو شرکت‌ها در داخل آمریکا تولید کنند.
خبرگزاری میزان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين