امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۸ - ۱۰:۲۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هوگو بارا پس از ترک شیائومی هدایت تیم واقعیت مجازی فیسبوک را بر عهده گرفت

هوگو بارا پس از جدایی از شیائومی، به سیلیکون ولی بازگشته و هدایت تیم واقعیت مجازی فیسبوک را بر عهده گرفته است.

به گزارش بابل نوین،دو روز پس از انتشار اخباری در خصوص جدایی هوگو بارا از شیائومی، این متخصص شناخته‌شده در حوزه‌ی فناوری به سیلیکون ولی بازگشته و این  بار هدایت تیم واقعیت مجازی در فیسبوک را بر عهده گرفته است.

مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک با انتشار پستی در این شبکه‌ی اجتماعی اعلام کرد هوگو بارا به‌عنوان قائم مقام بخش واقعیت مجازی به فیسبوک خواهد پیوست. وی در پست خود چنین اظهار نظر کرده است:

بارا به فیسبوک می‌پیوندد تا هدایت تیم واقعیت مجازی را بر عهده بگیرد که فعالیت‌های این تیم شامل آکولیس نیز می‌شود. هوگو اخیرا چین را ترک کرده است و حالا در کنار هم، تیم‌ واقعیت مجازی را به‌پیش خواهیم برد.

مارک زاکربرگ علاوه بر انتشار توضیحاتی در رابطه با اضافه شدن بارا به فیسبوک، تصویری منتشر کرد که به نظر می‌رسد با استفاده از اپلیکیشن Telepresence آکیولس در دفتر منلو پارک کالیفرنیای فیسبوک به ثبت رسیده است.

هوگو بارا یکی از متخصصان نخبه‌ حوزه‌ی فناوری است که تجربیات بسیار خوبی در کمپانی‌های طراز اول دارد. بارا از سال ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳ در تیم توسعه‌ی اندروید بود تا اینکه از سال ۲۰۱۳ برای تقویت شیائومی به این کمپانی چینی پیوست. مارک زاکربرگ جزئیات بیشتری در خصوص جذب هوگو بارا اعلام نکرده، ولی از گفته‌های زاکربرگ مشخص است که فعالیت‌های واقعیت مجازی در فیسبوک محدود به آکیولس نیست. هوگو بارا هدایت تیمی را بر عهده گرفته است که کل فعالیت‌های این کمپانی در حوزه‌ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی را پوشش می‌دهد. اطلاعات موجود نشان از این دارند که فعالیت‌های فیسبوک فراتر از هدست واقعیت مجازی آکیولس است./ز

زومیت

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين