امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۸ - ۱۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا سردار سلیمانی باید در جبهه عراق و سوریه حضور میدانی داشته باشد؟

به گزارش بابل نوین، استاد دانشگاه نظامی دافوس به بررسی چرایی حضور میدانی سرلشکر سلیمانی در جبهه عراق و سوریه و دلیل مخالفت آمریکا با این حضور پرداخت.

عوض حیدرپور، عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به تلاش های مقامات آمریکایی مبنی بر منع حضور سرلشکر سلیمانی در کشورهای سوریه و عراق، با بیان اینکه مهمترین ساز و کار جبهه مقاومت فرماندهی آن است اظهار کرد: امروز بخشی از جبهه مقاومت در سوریه مستقر است و بخش دیگری از آن در سایر کشورهای پهنه مقاومت است.

وی با بیان اینکه وظیفه اصلی فرماندهی در جبهه مقاومت بر عهده سرلشکر قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه است، تصریح کرد: حضور سرلشکر سلیمانی در پهنه سرزمینی کشورهای جبهه مقاومت و سرفرماندهای کردن عملیات ها توسط ایشان، اقتدار قابل توجهی برای مقاومت در جهان ایجاد کرده است.

حیدرپور با بیان اینکه اگر سرلشکر سلیمانی عملیات های جبهه مقاومت را سرفرماندهی نکنند حقیقتا بخش عمده ای از کار ابتر می ماند، افزود: تجربه ای که ما از دوران دفاع مقدس و بعد از آن داریم نشان می دهد که رمز و راز پیروزی رزمندگان مقاومت این است که فرماندهانشان در میدان نبرد حاضر و ناظر بر صحنه هستند و بر اساس تحرکات و تحولات میدانی، در خصوص نحوه نبرد تصمیم گیری می کنند.

این عضو سابق کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: سرلشکر سلیمانی مستند به تجربه ای که از دوران هشت سال دفاع مقدس کسب کرده اند، همواره در میدان نبرد و در میان رزمندگان هستند و پس از بررسی دقیق تحولات میدانی در خود منطقه عملیاتی، فرماندهی‌شان را به نحو احسن انجام می دهند.

این استاد دانشگاه دافوس در پایان با بیان اینکه منطقه مقاومت اسلامی ربطی به آمریکایی ها و فرماندهان ناتو ندارد، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها می دانند چناچه فرمانده جنگ، با استناد به مشاهدات میدانی اش از میدان نبرد، در خصوص نحوه جنگیدن تصمیم گیری کند، بهترین تصمیم ها را خواهد گرفت و به همین دلیل است که آنها می خواهند مانع حضور سرلشکر سلیمانی در عراق و سوریه شوند.

منبع:میزان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين