امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/28 - 11:07 ذخیره فایل ارسال به دوستان

در بین این همه عالم دینی در مراسم«مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام»،یک نفر نبود،جواب این خانم را بدهد؟

به گزارش بابل نوین، سه شنبه ۵ بهمن ماه سال جاری، مشهد مقدّس شاهد یک برنامه تحت عنوان «مشهد؛ پایتخت فرهنگی جهان اسلام» بود.

در این محفل، که میهمانان داخلی و خارجی حضور داشتند، صرف نظر از برنامه موسیقی و حاشیه‌های دیگر آن، نماینده آیسسکو خانم امینه الحجری ضمن سخنانی در بیان اهمیت مشهد، جذبه معنوی این شهر مقدس را وجود مقبره امام رضا (علیه‌السلام)، هارون الرشید خلیفه عباسی، و ابوحامد غزالی معرفی کرد.

کاش در همان مجلس که روحانیت معظّم حضور داشتند لا اقل کسی بلند می‌شد، و به این خانم تذکر می‌داد که هارون الرشید خلیفه عباسی دشمن اهل بیت علیهم السلام بود، و حضرت امام کاظم علیه السلام را به شهادت رساند، و مردم ایران، نه تنها او را باعث معنویت مشهد نمی‌دانند، بلکه بغض او را در دل دارند، و انتخاب مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام، نباید بهانه‌ای برای تعریف و تمجید از دشمنان اهل بیت علیهم السلام قرار گیرد.

هنگامی که این واقعه را مشاهده کردم به یاد خاطره‌ای افتادم. در رژیم گذشته، هیئتی از گروه رابطه العالم الاسلامی عربستان سعودی به ریاست ابوالحسن الندوی به ایران آمدند و بعد از برگشت، در کتابی با عنوان «اسمعی یا ایران» اشکالاتی را مطرح کرده بودند از جمله به مخفی‌بودن قبر هارون الرشید اشاره و از آن انتقاد کرده بودند، غافل از اینکه این خلیفه عباسی چون از مخالفان ولایت اهل بیت علیهم السلام و دشمنان آن بزرگواران می‌باشد، نزد مردم ولایتمدار ایران هیچ ارزشی ندارد، لذا قبر او مخفی و مورد بی‌اعتنایی همگان است.

در آن زمان علما و بزرگان اعتراض نموده حتی یکی از فقها و دانشمندان معاصر در ردّ کتاب او، کتابی نوشت و در آن آورد: “حتی اهل سنت هم از قبر هارون و دلسوزی بر او کناره‌ گرفته‌اند و هیچ کس به خاطر نزدیکی به خدا یا تجلیل از شخصیت هارون به قبر او نمی‌آید، علاوه بر اینکه بزرگان اهل سنت از قدیم و اکنون نیز مرقد مطهر علی بن موسی الرضا علیه السلام را در همان بقعه زیارت می‌کنند و مضجع او را مطهر می‌شمارند و از آن کرامات زیادی نقل می‌کنند، همان‌طور که قبر پدر بزرگوار او حضرت امام موسی کاظم علیه‌السلام را در کاظمین بغداد زیارت می‌کنند، همان امامی که مورد ظلم هارون واقع شده بود…”

امید است مسئولان و دست‌اندرکاران مخصوصاً علما و اندیشمندان، جلوی این نفوذ و رخنه و توطئه را هوشمندانه سدّ کنند.

 

منبع:عصرایران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين