امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۱۱:۱۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

کاهش ۴ ساعته تدریس برای معلمان

معلمان دوره ابتدایی مشمول آیین‌نامه کاهش ۴ ساعته تدریس برای معلمان بیش از بیست سال سابقه خدمت نمی‌شوند.

به گزارش بابل نوین، به نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان ،قاسم احمدی‌لاشکی عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه بر اساس قانون معلمان باید ۲۴ ساعت در هفته تدریس داشته باشند، گفت: با برنامه‌ریزی وزارت آموزش و پرورش، معلمانی که دارای بیست سال سابقه باشند می‌توانند ۴ ساعت کمتر از زمان مقرر شده تدریس داشته باشند.

وی افزود : اجرای این طرح برای واجدان شرایط نباید به آموزش دانش‌آموزان لطمه وارد کند.

نماینده مردم نوشهر و چالوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این موضوع قانون نیست و صرفا تصمیم وزارت آموزش و پرورش است، گفت : این تصمیم مبنای روانشناسی دارد زیرا یک معلم در ۲۰ سال اول راحت‌تر در کلاس درس حاضر می‌شود در حالی که بعد از گذشت این زمان با خستگی مواجه می‌شود.

قاسم احمدی‌لاشکی با تاکید بر اینکه امروزه تعداد معلمان کاهش یافته است و به حدود ۹۶۰ هزار معلم رسیده است، افزود: بر این اساس شاید تصمیماتی اتخاذ شود که این تصمیم آموزش و پرورش دچار تغییر شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این برنامه از سوی آموزش و پرورش، به هیچ عنوان از ساعات تحصیل دانش آموزان کم نمی شود و نباید به آموزش آنها لطمه وارد کند، گفت: خوشبختانه این مهم در چند سال گذشته در استان‌های سراسر کشور اجرا ‌شد.

عضو کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی افزود : این موضوع مربوط به معلمان متوسطه اول و دوم می‌شود و مشمول معلمان دوره ابتدایی نمی شود.

قاسم احمدی‌لاشکی گفت: پیشنهاد شده برای جلوگیری از تضییع حق معلمان دوره ابتدایی برخی اقدامات مانند ارائه اضافه کار یا تدریس برخی دروس به صورت تخصصی و توسط معلم دیگری انجام شود.

وی افزود:دوره ابتدایی ۶ ساله شده، می‌توان با تخصصی کردن برخی دروس کیفیت آموزش را افزایش داد و فشار کاری را از معلمان این دوره برداشت.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين