امروز : دوشنبه, ۱۲ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۰۹ - ۱۳:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هجدهمین همایش کتاب سال حوزه خاتمه یافت

هجدهمین همایش کتاب سال حوزه امروز با سخنرانی آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی و تجلیل از آیات عظام صافی گلپایگانی و موسوی اردبیلی خاتمه یافت.

به گزارش بابل نوین، به  نقل از خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) در مراسم اختتامیه این همایش که در مدرسه علمیه امام کاظم(ع) برگزار شد از مقام علمی و شخصیت معنوی دو تن از فقهای معاصر و آیات عظام مرحوم موسوی اردبیلی و صافی گلپایگانی تجلیل شد.

همچنین در این مراسم از حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر بابایی به علت نوشتن آثار قواعد تفسیر قرآن و جمع القرآن و حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلی شهرستانی به علت کسب رتبه برگزیده تجلیل شد.
در این مراسم از غلام محمد شریعتی به علت کسب رتبه شایسته تقدیر به علت نوشتن پایان‌نامه نقش معناشناسی زبانی در تفسیر قرآن و از حجت‌الاسلام والمسلمین محمدتقی فعالی به علت کسب رتبه شایسته تحسین به علت نوشتن اثر معرفت‌شناسی در قرآن نیز تجلیل شد.
در حاشیه این همایش نیز نمایشگاهی از مجموعه آثار برتر، شایسته تقدیر و تحسین برپا شده بود.
در جلسه حاشیه‎ای این همایش نیز حجت‌الاسلام والمسلمین علی اکبر بابایی، عضو هیئت علمی پژوهشگاه حوزه و دانشگاه در سخنانی گفت: معیارهای انتخاب کتاب باید به بحث گذاشته شود تا پخته شود و بعد از اجماع در اختیار صاحب‌نظران و نویسندگان قرار گیرد.
بابایی بیان کرد: دست‌اندرکارن نیازسنجی موضوعات مورد نیاز جامعه و در اولویت را شناسایی و اطلاع‌رسانی کنند تا محققان بتوانند در این راستا تلاش کنند.
همچنین برخی دیگر از نفرات برتر نظرات خود را ارایه دادند که برگزاری همایش در شهرستان‌ها و تبدیل شدن آن به یک جریان، تغییر عنوان شایسته تحسین و تقدیر و تبدیل آن به برگزیده اول تا سوم از جمله نظرات و پیشنهادات بود.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين