امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/29 - 11:04 ذخیره فایل ارسال به دوستان

بررسی محورهای اصلی حفاظت سازمان میراث فرهنگی/ بیش از ۳۲ هزار ثبت ملی در کشور وجود دارد

فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی از بررسی 3 محور اساسی و مهم در بخش میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری این نشست خبر داد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان؛ سردار امیر رحمت الهی، فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی در نشست تخصصی فرماندهان، معاونان و مدیران یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی که امروز( یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: در این نشست ۳ موضوع مهم به عنوان محور اصلی مورد بررسی قرار می گیرد.

وی تصریح کرد: بررسی روش های تأمین حفاظت اطمینان بخش با تمرکز بر حفاظت الکترونیک و شیوه‌های پیشگیری وضعی، چگونگی استفاده از ظرفیت اجتماعی در امر حفاظت و ارزیابی عملکرد ۱۰ ماهه یگان‌ها در حوزه مشارکت‌های اجتماعی و نیز نقش و جایگاه یگان حفاظت در توسعه گردشگری و روش‌های هم‌افزایی در ارتقا احساس امنیت گردشگری جزء ۳ محور اصلی سازمان میراث فرهنگی هستند.
رحمت الهی با بیان اینکه بیش از ۳۲ اثر ثبت ملی در کشور وجود دارد، افزود: ۲۴۵ موزه از سوی یگان حفاظت تأمین می شود و همچنین ۳۱ واحد استانی با اطلاق یگان حفاظت، وظیفه برنامه‌ریزی و مدیریت نیروها را در همه استان‌ها عهده‌دار هستند.
وی اعلام کرد: ۲۵۳ پایگاه حفاظتی در کشور وجود دارند که ۲ هزار و ۱۱۹ پرسنل کار و ۶۶۲ پرسنل وظیفه، مسئولیت‌های محول شده را عهده‌دار هستند.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی افزود: سازمان میراث فرهنگی وظایف متعددی را در حوزه مختلف میراث، گردشگری و صنایع دستی بر عهده دارد که مهمترین آن، حفظ و نگهداری از اموال این حوزه است.
وی ادامه داد: وظیفه اصلی یگان حفاظت نیز، حفظ و تأمین امنیت اموال منقول و غیرمنقول است که برجسته‌ترین بخش مأموریت این حوزه، حفاظت از بناها، محوطه‌ها، مجموعه‌های تاریخی، فرهنگی و برگزاری مراسم‌ها مرتبط تعیین می‌شود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی بیان کرد: در حال حاضر، قانون به کارگیری از سلاح برای نیروهای تمامی استان‌ها در برخورد با مجرمان و اختیارات قانونی در به کارگیری از آن تسهیل و آموزش‌های لازم ارایه شده است.
وی تأکید کرد: تجهیزات دفاعی مورد نیاز به منظور اقدامات احتیاطی و پیشگیری از وقوع جرم نیز در تمامی استان‌ها برای نیروها تأمین شد که تا به این لحظه موضوع حفاظت اطمینان بخش در این حوزه بسیار کارآمد و موثر بود.
فرمانده یگان حفاظت سازمان میراث فرهنگی با  بیان اینکه با همکاری سازمان، بسیاری از سیستم ها از حفاظت الکترونیک برخوردارند، گفت: مشارکت‌پذیری مردم در حوزه حفاظت اطمینان بخش بسیار موثر بود، چراکه نیروها با استفاده از گزارش‌های به موقع مردمی و همکاری‌شان اشراف بهتری به حوزه های خود پیدا کرده اند.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين