امروز : دوشنبه, ۵ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۳:۱۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دروغ مضحکی که برای نجات از یک آبرو ریزی بزرگ گفته شد/ دلیل تراشی برای یک شکست

مشاور "ظریف"، در واکنش به ادعایی مبنی بر سرنگونی پهباد ایرانی توسط ارتش امارات در شمال یمن گفت: آنها برای حفظ آبروی خود در مقابل شکست یمن این راه را انتخاب کرده اند.

به گزارش بابل نوین،“آنها {ائتلاف سعودی} تلاش می کنند از این طریق به دیگران بگویند که یک نیروی دیگری در یمن دخالت می کند تا بر ضعف خود سرپوش بگذارند.” این جمله تنها بخشی از واکنش مشاور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان به خبرسازی روز گذشته روزنامه اماراتی «البیان» است.

وبگاه خبری روزنامه «البیان» امارات روز گذشته در گزارشی بی اساس به نقل از ائتلاف سعودی در یمن ادعا کرد که جنگنده‌های ائتلاف یک پهپهاد ساخت ایران را در تعز منهدم کرده‌اند؛ این روزنامه همچنین ادعا کرد: قرار بود این پهپاد شبه‌نظامیان وابسته به عربستان را در بندر المخا هدف بگیرد.
غربی ها برای حفظ آبروی خود مقاومت مردم یمن را ناشی از حمایت ایران معرفی می کنند
مشاور ظریف: غربی ها برای حفظ آبروی خود مقاومت مردم یمن را ناشی از حمایت ایران معرفی می کنند
حسین شیخ الاسلام در گفت و گو با خبرنگار گروه سیاسی خبرگزاری میزان در واکنش به خبرسازی “البیان” با تاکید بر اینکه  “یمنی ها با مقاومت خودشان ارتش های سعودی و امارات را به ذلت کشیده اند”، اظهار کرد: کشورهای غربی برای اینکه نشان بدهند این شکست بی دلیل نبوده اصرار دارند که بگویند ایران از این ها پشتیبانی می کند و از این طریق برای حفظ آبروی خود بگویند ما از یمن شکست نخورده ایم بلکه از ایران شکست خورده ایم.
این کارشناس مسائل غرب آسیا با اشاره به کمک های تسلیحاتی کشورهای غربی به “عربستان” و “امارات” بیان داشت: این همه اسلحه ای که کشورهای غربی به این دو کشور دادند توانایی این را نداشت که در مقابل یک ملت پابرهنه آن دو کشور سرمایه دار را به پیروزی برساند.
وی تصریح کرد: حال “با وضعیت پیش آمده هم آبروی این کشورهای عربی، هم آبروی ارتش‌شان و هم آبروی کسانی که به آن ها اسلحه فروخته بودند، رفته است.” زیرا این اسلحه ها توان مقابله با مقاومت مردم یمن را نداشته است.
شیخ الاسلام  با تاکید بر اینکه مجموع این حوادث آبروریزی بزرگی را برای آمریکا و سعودی ها به بار آورده است اظهار داشت: آنها تلاش می کنند از این طریق به دیگران بگویند که یک نیروی دیگری در یمن دخالت می کند تا بر ضعف خود سرپوش بگذارند.
مشاور وزیر امور خارجه کشورمان در پایان با تاکید بر اینکه ما نه در یمن دخالت داریم و نه می توانیم دخالت کنیم، بیان داشت: یمن محاصره است و ما حتی کمک های انسان دوستانه را هم نتوانستیم به یمن ارسال کنیم./ز
میزان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين