امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۰ - ۱۴:۵۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان
با آغاز بارندگی‌ها از غروب شنبه

شدت بارندگی و سرما از یکشنبه افزایش می‌یابد/ آخر هفته برفی در انتظار شرق مازندران

داده‌های ایستگاه‌های هواشناسی از افزایش شدت بارش‌ها در روز یکشنبه و احتمال بارش برف و کاهش محسوس دما در روزهای پایان هفته برای شرق مازندران خبر می‌دهند.

به گزارش بابل نوین به  نقل از بلاغ، براساس تجزیه و تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی و بررسی داده‌های ایستگاه‌های محلی و ماهواره‌ای در پی شکل‌گیری جریانات شمالی و استقرار ابرها در منطقه شرق مازندران ازغروب شنبه بارش پراکنده باران در منطقه آغاز شده و دما نیز کاهش محسوسی داشته است.

اما ارزیابی‌ها نشان می‌دهد که در روز یکشنبه بر میزان بارندگی‌ها و کاهش دما افزوده شده و هرچه به سمت پایانی روز یکشنبه پیش برویم شدت آن نیز افزایش پیدا می‌کند تا جایی که در شامگاه یکشنبه به علت سرد شدن هوا احتمال بارش پراکنده برف در برخی نقاط به خصوص در ارتفاعات وجود دارد.

این وضعیت در ساعات پایانی شامگاه یکشنبه کاهش محسوسی یافته و به طور کامل قطع می‌شود به صورتی که آسمان به صورت نیمه ابری اما با کاهش محسوس تا صفر درجه دما همراه می‌شود.

عبور ابرها از منطقه سبب آسمانی نیمه ابری برای ساعات مختلف می‌شود به گونه‌ای که در ساعاتی آسمان صاف و آفتابی در روز و در ساعاتی نیز نیمه ابری و با بارش‌های پراکنده همراه می‌شود که این شکل از وضعیت جوی نیز تا روز چهارشنبه ادامه دارد.

ورود توده جدید سرد و پر بار از روز چهارشنبه به منطقه سبب افزایش تراکم ابرها و شروع مجدد بارندگی در منطقه می‌شود که اوج بارش‌ها از ساعات ابتدایی روز پنجشنبه نمایان شده و احتمال بارش برف قابل توجه به خصوص در نقاط کوهستانی و حتی جلگه‌ای قابل پیش‌بینی است.

آخر هفته سرد و برفی تا پایان روز جمعه نیز ادامه یافته و با عبور این توده از منطقه، هفته آینده از میزان ابرها کاسته شده و آسمان صاف و با حداقل برف اما افزایش سرما همراه می‌شود تا جایی که دما در چند نوبت به زیر صفر کاهش پیدا می‌کند.

بر این اساس بیشینه دما در هفته جاری در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه به نزدیک ۱۰ درجه بالای صفر و کمینه آن در روزهای سه‌شنبه و جمعه تا منفی پنج درجه زیر صفر پیش‌بینی می‌شود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين