امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/29 - 17:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

کدام شهر پایتخت کتابخوان‌ها می‌شود؟

به گزارش بابل نوین، ابراهیم حیدری دبیر اجرایی رویداد ترویج کتاب‌خوانی در خصوص سومین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران و رقابت ۱۰۰ شهر برای کسب این عنوان گفت: «در سومین دوره طرح انتخاب پایتخت کتاب ایران، ۱۰۰ شهر با چند صد طرح، ایده و برنامه‌ ترویج کتاب‌خوانی متقاضی کسب این عنوان شده‌اند.»

او درباره فرآیند داوری این جشنواره، افزود: «داوری آثار رسیده در دو مرحله انجام می‌شود و در نهایت، آثار و ایده‌هایی که شاخص‌های مد نظر جشنواره را رعایت کرده باشند، به‌عنوان برگزیده معرفی خواهند شد.»

حیدری گفت: «بررسی کارنامه و فعالیت‌های انجام ‌شده در ادوار گذشته و میزان برنامه‌ها و طرح‌های پیشنهادی در دوره‌های قبل، از اولویت‌های مهم در داوری آثار جشنواره‌ پایتخت کتاب ایران است. میزان پیشرفت به نسبت برنامه‌های ارائه‌ شده در سال قبل یکی از مهمترین شاخص‌های داوری این دوره است.»

پایتخت کتاب ایران عنوان طرحی است که بر مبنای آن، هر سال شهری به‌ عنوان پایتخت کتاب انتخاب می‌شود. بخش‌هایی از این طرح از پایتخت جهانی کتاب الگوبرداری شده اما از نظر ساختار اجرایی با شرایط فعالیت فرهنگی در ایران همخوانی پیدا کرده است. در دو دوره‌ قبل، اهواز و نیشابور به‌عنوان پایتخت کتاب ایران معرفی شدند.

منبع:خبرآنلاین

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين