امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۰:۵۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان
گزارش تصویری:

پنجمین نشست تخصصی تئاتر در بابل برگزار شد

پنجمین نشست تخصصی تئاتر با حضور اهالی نمایش بابل در نگارخانه هنر انقلاب اسلامی این شهر برگزار شد.


به گزارش بابل نوین، پنجمین نشست تخصصی تئاتر اهالی نمایش بابل عصر یکشنبه ۱۰ بهمن در نگارخانه هنر انقلاب اسلامی این شهر برگزار شد.
فرهاد عرب مدیر انجمن تئاتر بابل در ابتدای مراسم ضمن گرامیداشت یاد شهدای آتش‌نشان  ‌اظهار کرد: هنرمندان واقعی این شهدا هستند که در روزهای سخت جانانه هنرمندی کردند.
وی پس از خواندن شعری در وصف شهدای آتش‌نشان از محمدجواد مقیم‌پوربیژنی برای سخنرانی پیرامون نمایش عروسکی به ویژه در حوزه نمایش ایرانی دعوت کرد.
محمدجواد مقیم‌پوربیژنی در ابتدای سخنان خود با تاکید بر اهمیت عنصر خیال در نمایش گفت: قصه‌هایی برای مخاطبین کشش دارند که تخیل در آنها وجود دارد و در نمایش‌های عروسکی نیز قصه‌ها باید آغشته به رویا و خیال باشند، در  این نمایش‌ها استفاده از شخصیت‌های رئال باورپذیر نیست.
در ادامه این نشست با نمایش چند تئاتر عروسکی در خصوص اهمیت جایگاه عروسک‌گردان، نوع و صدای عروسک، نور و میزانسن میان حاضرین تبادل نظر انجام شد.
مقیم‌پوربیژنی در بخش دوم سخنان خود چند عروسک برجسته را مثال زد و گفت: عروسک‌های شاخصی مانند کلاه قرمزی، سنجد، مبارک و جناب‌خان در ذهن ما عجین شده‌اند این تداعی خاطر به دلیل عروسک‌گردانی بسیار خوب آن کارها است.
وی افزود: سختی کار  عروسک‌گردانان در جان بخشیدن به عنصری بی‌جان است، این عروسک‌ها برای ما زنده‌اند.
در پایان مراسم با حضور میثم رنجبر مدیر کانون بسیج هنرمندان از استاد محمدجواد مقیم‌پوربیژنی تقدیر شد.

 

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين