امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/30 - 11:14 ذخیره فایل ارسال به دوستان

ارایه ۱۰ درصدی یارانه خدمات مشاوره به افراد کم‌توان مالی

رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی گفت: به منظور خدمت‌رسانی بیشتر به افراد کم‌توان مالی، خدمات مشاوره با یارانه 10 درصدی به اشخاص نیازمند ارایه می‌شود.

به گزارش بابل نوین، به  نقل از  باشگاه خبرنگاران جوان؛ مجید رضازاده رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور در آیین افتتاح مرکز جامع خدمات مشاوره ۱۴۸۰ که امروز (یکشنبه) برگزار شد، اظهار داشت: مشاوره تلفنی به سال ۷۱ برمی‌گردد که چند کارشناس در حوزه معاونت بهزیستی این کار را با کد ۱۴۸ شروع کردند و در سال‌های بعد به ۱۴۸۰ تغییر یافت.

وی اضافه کرد: با توجه به اینکه نیاز به مشاوره یک امری جدی در جامعه است، سعی داریم ظرفیت این مراکز را به نیم میلیون نفر برسانیم که خود نیازمند ایجاد زیرساخت و نیروی کار است.
رضا زاده عنوان کرد: هم اکنون ۳۱ خط مشاوره وجود دارد و در ۳۱ استان کشور بالغ بر ۵۰۰ مشاور به مردم خدمت‌رسانی می‌کنند.
مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد عنوان کرد: تخصص این مشاوران کارشناسی ارشد تا دکترا است که در تمام زمینه‌های مختلف از جمله بالینی، تحصیلی، خانواد و غیره پاسخگوی مشکلات افراد هستند.
وی با اشاره به اینکه افراد می‌توانند به صورت حضوری نیز به این مراکز برای مشاوره مراجعه کنند، ادامه داد: ما برای انتخاب مشاوران گزینش‌های جدی را انجام می‌دهیم و پس از آن به این افراد آموزش‌هایی به صورت دوره ای ارایه  می‌شود.
رضازاده تصریح کرد: مراکز مشاوره حضوری ما یک هزار و ۸۵۰ تعداد شامل خانه‌های سلامت روان، مراکز و دفاتر مشاوره عمومی و تخصصی هستند، همچنین تیم مشاوره‌ای محب به منظور خدمت‌رسانی و ارایه خدمات مشاوره‌ای پس از حوادث و بلایا ایجاد شده است.
رئیس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد با اشاره به اینکه طی ۹ ماه امسال بالغ بر ۷۰۰ هزار نفر از این مراکز مشاوره دریافت کرده‌اند، گفت: این مراکز، مشاوره پیش از ادواج و خانواده نیز به منظور تحکیم بنیان خانواده ارایه می‌کند، همچنین به افراد کم‌توان مالی ۱۰ درصد یارانه توسط سازمان بهزیستی تعلق می گیرد.
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين