امروز : جمعه, ۱۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۱۱:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برنامه اشتغالی دولت به اعلام نرخ بیکاری منحصر شده

یک کارشناس رفاه و امور اجتماعی با بیان اینکه سرمایه کافی برای تولید شغل نداریم گفت:متأسفانه هر روز با ریزش نیروی کار مواجه هستیم و سیاست های ناظر بر فعالیت های تولیدی هم در حوزه اشتغال موثر نبوده است و قوانین ناظر بر حمایت از تولید هیچ کارایی ندارد.

به گزارش بابل نوین، علیرضا حیدری در گفت وگو با خبرگزاری تسنیم، درباره وضعیت اشتغالزایی با بیان اینکه سرمایه کافی برای تولید شغل نداریم گفت:وزیرکار می گوید هر دقیقه ۱۴نفر وارد بازار کار می‌شوند. اگر بانک اطلاعاتی وزیر اینقدر قوی است که باید خدا را شکر کنیم. اما متأسفانه دولت هیچ برنامه ای برای حوزه اشتغال ندارد و تنها آمار بیکاری و ورود به بازار کار را اعلام می کند.

کارشناس رفاه و امور اجتماعی با بیان اینکه امکانات موجود ما برای اشتغال فعلی کافی نیست اظهار داشت: متأسفانه هر روز با ریزش نیروی کار مواجه هستیم و سیاست های ناظر بر فعالیت های تولیدی هم در حوزه اشتغال موثر نبوده است و قوانین ناظر بر حمایت از تولید هیچ کارایی ندارد.

حیدری با تأکید بر اینکه در ۳ سال گذشته هیچ نشانه ای از بهبود وضعیت اشتغال در کشور ندیدیم گفت: نیازمند تغییرات بنیادین اقصادی هستیم تا  اقتصاد به سمتی برود که تولید معنا پیدا کند. در شرایطی که بانک ها برای کاهش نرخ سود تسهیلات تردید دارند و سیاست ها به گونه ای است که پول از بانک ها به سمت موسسات پولی هدایت می شود مشخص است که اشتغال و تولید ایجاد نمی شود.

به گفته حیدری، وجود برخی مشکلات در تجارت و اقتصاد کشور و سیاست های نادرست باعث شد تا بر شدت بیکاری افزوده شود. در یک دوره طلایی ۸ ساله دولت نهم و دهم فرصت مناسبی بود تا با افزایش ناگهانی و تاریخی درآمدهای نفتی کشور، اقتصاد سروسامان یابد که متاسفانه چنین نشد.

وی افزود: برخی سیاست گذاری های نادرست باعث شد تا با فشار به بانک مرکزی، دلار تبدیل به ریال شود و در برخی طرح ها مانند زودبازده ها چند هزارمیلیاردتومان تزریق شود. سپس بازارهای سوداگری و دلالی در ارز، طلا و سکه راه افتاد و دولت در این شرایط برای مقابله با افزایش قیمت ها به سمت واردات رو آورد که باعث ضربه به تولید داخلی شد و به دنبال آن بیکاری رشد کرد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين