امروز : جمعه, ۲۸ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/30 - 16:13 ذخیره فایل ارسال به دوستان

چراغ سبز دوباره وزیر نفت به آمریکا

به گزارش بابل نوین، وزیر نفت با اعلام این خبر که محدودیتی برای سرمایه‌گذاری شرکت‌های آمریکایی از صنعت ایران وجود ندارد، گفت: در صورت وجود تقاضا، بررسی‌های لازم صورت خواهد پذیرفت.
بیژن نامدار زنگنه امروز در مراسم امضای قرارداد نوسازی ۱۴۰ هزار تاکسی میان شرکت بهینه‌سازی مصرف سوخت و اتحادیه سراسری تعاونی‌های تاکسی‌رانی کشور اظهار داشت: ۱۴۰ هزار ون و تاکسی تولید داخل کم‌مصرف و پایه گازسوز جایگزین مدل‌های فرسوده خواهد شد. تصمیم بر این شد که ۶۴۰ میلیون دلار از محل صرفه‌جویی مصرف سوخت به صاحبان تاکسی و ون یارانه اختصاص دهد.

وی افزود: آنچه که امروز قراردادش امضا شد برای ۱۰ هزار تاکسی بود که به سرعت توسعه پیدا خواهد کرد، هفته گذشته با حضور وزیر راه و ترابری جایگزینی کامیون‌های فرسوده و راه‌آهن که ارزش آن بالغ بر ۷٫۵ میلیارد دلار بود به امضا رسید.

وزیر نفت درباره مترو و استفاده از آن در جریان بهینه‌سازی مصرف سوخت خاطرنشان کرد: طرحی را برای استفاده از زیرساخت‌های مترو به شورای اقتصاد بردیم که در صورت تصویب آن باید در اولویت اول در تهران مورد توجه قرار گیرد.

زنگنه افزود: دولت می‌تواند از محل ماده ۱۲ قانون رفع موانع بخش تولید بخشی از منابعش را صرف توسعه مترو کند.

وی در رابطه با ناوگان ریلی نیز گفت: این کار پس از صرفه‌جویی پرداخت‌ها انجام خواهد شد.در صورتی که حمل بار به جای جاده از طریق ناوگان حمل‌ونقل ریلی صورت پذیرد و گزارش نهایی آن نیز ارائه شود پرداخت‌ها را انجام خواهیم داد.

وزیر نفت در رابطه با خودروهای نیسان وانت گفت: این تسهیلات نیز می‌تواند شامل رانندگان این وسایل نقلیه شود. در کوتاه‌مدت موتورهای دیزلی برایشان تعبیه شود که مصرف کمتر و راندمان بیشتری دارند امیدواریم در ‌آینده این وسایل نقلیه فرسوده از کشور جمع‌آوری شود.

زنگنه همچنین گفت محدودیتی برای سرمایه‌گذاری از سوی شرکت آمریکایی در ایران وجود ندارد.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين