امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/30 - 16:28 ذخیره فایل ارسال به دوستان

اسرائیل «تعدد زوجات» فلسطینی‌ها را ممنوع کرد

به گزارش بابل نوین، کابینه رژیم صهیونیستی در جلسه هفتگی خود با طرحی برای مقابله با تعدد زوجات فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ موافقت کرد.
کابینه رژیم صهیونیستی در جلسه یکشنبه (دیروز) خود با طرحی موافقت کرد که بر اساس آن با پدیده تعدد زوجات در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ مبارزه خواهد شد.

بر اساس گزارش وبگاه« I24»، این طرح توسط «آیلت شاکد» وزیر دادگستری اسرائیل پیشنهاد داده شد؛ تعدد زوجات در میان فلسطینی‌ها ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ شایع است.

بنا به این گزارش، کمیته‌ای وزارتی به ریاست شاکد تشکیل خواهد شد و اعضای آن اقدام به اتخاذ طرحی اجرایی و بلند مدت برای ریشه‌کن کردن تعدد زوجات خواهد کرد تا مقدمه‌ای برای تصویب یک «قانون» در این زمینه باشد.

«بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از این موضوع استقبال کرد و گفت، دولتش قانون مربوط به ساخت و ساز غیرقانونی را اجرا می‌کند (اشاره به تخریب چندین منزل در ام‌الحیران در نگب) و بزودی قانون در این رابطه «تعدد زوجات» را اجرایی خواهد کرد.

اسرائیل، تعدد زوجات را نوعی جرم می‌داند و برای این موضوع پنج سال زندان وضع کرده است و اکنون قصد دارد قانون مذکور را بر فلسطینی‌های ساکن اراضی اشغالی ۱۹۴۸ نیز اجرا کند.

این موضوع (مقابله با تعدد زوجات) در حالی به جریان افتاده است که حدود دو هفته پیش، نظامیان رژیم صهیونیستی برای تخریب ۱۲ منزل به روستای ام‌الحیران در اراضی اشغالی ۱۹۴۸ یورش بردند که با مخالفت صهیونیست‌ها روبه‌رو شدند و درگیری‌ها آغاز شد؛ نیروهای امنیتی بیشتری از رژیم صهیونیستی در محل فراخوانده شدند و اقدام به تیراندازی و ضرب و شتم فلسطینی‌ها کردند.

کانال ۱۰ اسرائیل از شهادت دو فلسطینی و برخی رسانه‌ها از شهادت یک نفر در این درگیری‌ها و زخمی شدن بیش از ده تن دیگر خبر دادند، صهیونیست‌ها در نهایت ۸ منزل را در این روستا تخریب کردند. این موضوع با واکنش گروه‌های مختلف فلسطین روبرو شد.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين