امروز : چهارشنبه, ۲ تیر , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/30 - 17:05 ذخیره فایل ارسال به دوستان

حاتمی: داوری‌ها به‌سود پرسپولیس است و این تیم از بیرون حمایت می‌شود

مهاجم تیم فوتبال تراکتورسازی اعتقاد دارد که پرسپولیس از بیرون حمایت می‌شود و می‌خواهند این تیم را قهرمان کنند.

به گزارش بابل نوین، فرزاد حاتمی، درباره دیدار تراکتورسازی تبریز مقابل پرسپولیس، حساسیت‌های این بازی و حاشیه‌های اخیر … صحبت‌ کرده است.

* یکشنبه هفته آینده بازی حساسی مقابل پرسپولیس دارید.

حساس‌ترین بازی فصل برای ما این دیدار خواهد بود. اگر ببریم، فاصله امتیازی‌مان با پرسپولیس به سه می‌رسد و در صورت برتری پرسپولیسی‌ها، راه قهرمانی این تیم هموار خواهد شد. همه تیم‌ها دوست دارند ما برنده شویم تا هیجان دوباره به لیگ بازگردد و فاصله امتیازی پرسپولیس با تیم دوم به ۹ امتیاز نرسد. مطمئنا هواداران ما به ورزشگاه آزادی می‌آیند و مثل همیشه حمایت خواهند کرد. هیچ وقت تراکتورسازی در تهران نقش میهمان را بازی نکرده است. امیدوارم بازهم پرشورها بیایند و حمایت‌مان کنند. تماشاگری که به ورزشگاه می‌آید، چیزی را از دست نخواهد داد.

* با محرومیت بازیکنانی چون مهدی کیانی، خالد شفیعی و مهدی شریفی کارتان برای این بازی سخت نیست؟

نبود این بازیکنان ما را آزرده خاطر می‌کند، اما تراکتورسازی یک تیم است و همان کیفیت را خواهد داشت. از نبود بازیکنان محروم و مصدوم ناراحت هستیم. داور بازی با ماشین‌سازی از اول آمده بود تا به بازیکنان ما کارت زرد بدهد و محروم‌شان کند. او به هدفش رسید و سه بازیکن را از دست دادیم. متأسفانه امسال داستان‌های عجیبی رقم می‌خورد و امیدوارم همه شبهه‌ها و فکرهای بد ما اشتباه بوده و حقیقت نداشته باشد.

* چه داستان‌هایی؟

بازی صبای قم و پرسپولیس توپ بازیکن صبا وارد دروازه شد، اما داور گل نگرفت. صحنه پنالتی رامین رضاییان را دوباره ببینید. مگر می‌شود داور برای تیمی که یک بر صفر در خانه‌اش عقب است، صحنه پنجاه به پنجاه را به سود میهمان پنالتی بگیرد؟ خودم فیلم بازی را دیدم که وقتی رضاییان روی زمین افتاد، کمک داور سریع پرچم خود را بالا برد. همان کمک داوری که گل صحیح صبا را نگرفت. مشخص است که در این فوتبال چه می‌گذرد. آدم هر چقدر می‌خواهد با شبهه نگاه نکند، نمی‌شود.

* یعنی تصور می‌کنی داوری‌ها به سود پرسپولیس و علیه تراکتورسازی است؟

برای نمونه بازی با صبای قم را برای‌تان مثال زدم. در بازی پرسپولیس مقابل فولاد خوزستان، پنالتی صددرصد روی ساسان انصاری را نگرفتند، بعد می‌گویند داوری‌ها به ضرر پرسپولیس بوده است.

* اما پرسپولیس هم در این فصل از اشتباهات داوری ضرر کرده و آنها اعتقاد دارند که داوران اشتباهات تأثیرگذاری داشتند؟

پرسپولیس هم خوب بازی‌ می‌کند، اما ذوب‌آهن هم فوتبال زیبایی ارائه می‌دهد با این تفاوت که پرسپولیس از بیرون حمایت می‌شود. اگر حرف من الکی است، دیگران که الکی حرف نمی‌زنند. از علی دایی بزرگتر در این فوتبال داریم؟ وقتی او می‌گوید قصد قهرمان کردن پرسپولیس را دارند، یعنی الکی حرف زده است؟ دلیلی ندارد چون پرسپولیس در چند بازی اخیر خود تماشاگران بیشتری داشته است، قهرمان شود یا اینکه چندین سال جام نبرده، با ناداوری‌ها و حمایت‌هایی که می‌شود، قهرمانی را کسب کند.

* یعنی اعتقاد داری دست‌های پشت پرده‌ای وجود دارد که پرسپولیس را قهرمان کنند؟

پرسپولیس نه تنها از داوری‌ها ضرر نکرده، بلکه سود هم برده است. آنها با این روش می‌خواهند قهرمان شوند؟ با روش زیر سوال بردن کل ایران؟ همه دنبال فوتبال پاک هستیم، اما فوتبال ما واقعا کثیف است. مانند رودخانه‌ای که پر از گل و لای بوده و لجن زیادی دارد. امیدوارم سیلی بیاید و این لجن‌ها را با خود ببرد. شاید با این روش فوتبال ما ۵ سال افت کند، اما پس از آن شاهد فوتبال پاکی خواهیم بود که جوان‌ها بتوانند به راحتی بازی خودشان را بکنند.

* امیر عابدینی هم گفته که پرسپولیس قهرمان لیگ است. این اظهارنظر باعث ناراحتی امیر قلعه‌نویی و مصطفی آجورلو شده است.

هر کسی از این اظهارنظر ناراحت می‌شود. نمی‌دانم عابدینی این حرف‌ها را زده یا نه، اما مسئول فدراسیون فوتبال باید بی‌طرف باشد و همه تیم‌ها را به یک چشم ببیند.

* بگذریم، بازیکنان پرسپولیس پس از برد مقابل صبای قم از برتری مقابل تراکتورسازی صحبت کردند.

کُری خواندن در فوتبال خوب است، اما اگر مانند ما این همه محروم و مصدوم داشتند، باز هم کُری می‌خواندند؟ سال گذشته پرسپولیس رتبه سیزدهم لیگ را در اختیار داشت، اما در پایان فصل نایب قهرمان شد. پس بدانند که تا آخرین لحظه هر تیمی امیدوار است.

* … و صحبت پایانی؟

از هواداران تراکتورسازی می‌خواهم که مثل همیشه به ورزشگاه بیایند و حمایت کنند./م

منبع : نود

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين