امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - ۲۰:۲۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«یادداشت مخالفت» وزارت خارجه آمریکا در خصوص دستور ترامپ

به گزارش بابل نوین، وزارت امور خارجه آمریکا که در حال حاضر وزیرش مورد تائید قرار نگرفته و توسط شخص ترامپ اداره می‌شود، با دستور اجرایی وی در یادداشتی مخالفت کرده است.

وزارت امور خارجه آمریکا در یادداشتی، با دستور اجرایی دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور این کشور در خصوص غربال‌گری مهاجران مخالفت کرد.

بنابراین گزارش، این یادداشت که حساس اما غیرمحرمانه معرفی شده، تصریح می‌کند که اگرچه هدف دستور اجرایی ترامپ – که قابل لغو است اما شرایط لغو آن سخت است – حفظ امنیت شهروندان آمریکایی در برابر تروریست‌های خارجی است که وارد خاک آمریکا می‌شوند اما نمی‌تواند به هدف اصلی خود دست پیدا کند.

یادداشت وزارتخانه بی‌وزیر خارجه آمریکا تاکید دارد که موارد اندکی از حملات تروریستی در دوران اخیر، توسط شهروندان خارجی که به صورت مهاجر یا غیر آن وارد آمریکا ششده‌اند، صورت گرفته است. برعکس، بیشتر این حملات توسط آمریکایی‌های بومی یا بومی شده‌ای صورت گرفته که دهه‌ها در آمریکا زندگی کرده‌اند.

وزارت امور خارجه آمریکا تصریح می‌کند که در موارد نادری که عملیات تروریستی توسط خارجی‌ها صورت گرفته، ملیت‌های متفاوتی در آنها دخالت داشته‌اند، از جمله برخی ملیت‌ها نظیر پاکستانی و سعودی که در فهرست دستور اجرایی تحت پوشش قرار نمی‌گیرند.

وزارت امور خارجه آمریکا تاکید کرد: از آنجا که حملات تروریستی صورت گرفته توسط شهروندان کشورهایی نظیر سوریه، ایران، عراق، لیبی، سودان، سومالی و یمن که وارد خاک آمریکا شده‌اند، قریب به صفر است، ممنوعیت ورود این افراد به آمریکا تاثیر عملی کمی در ارتقای امنیت عمومی خواهد داشت.

منبع:فارس

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين