امروز : یکشنبه, ۱۱ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۱:۴۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

معرفی ۴۳۴ شهید زن در کتاب “آلاله‌های سرخ کردستان”

در این کتاب به بیان زندگینامه ، خاطرات، مقالات و حوادث های دوارن انقلاب که در شهرستان های این شهراتفاق افتاده به قلم محمد فایق فرجی و الله نور نورالهی پرداخته شده است.

به گزارش بابل نوین،هرگاه محور بحثی برای اندیشمندان اسلامی مطرح می شود، اولین افق روشن، زن مسلمان است که ظاهر می شود . این موجود با فضیلت و درخشان باعفاف و پاکدامنی خود راه روشن کهکشان سانی را در آسمان بیکران با ستارگان فخرآفرین شهید وشهادت حک نموده و مهر پرافتخاری بر چهره ی پر از خاطرات امت اسلامی زده است.

زنان شهیدای که زیباترین و باشکوه ترین جلوه ی تحقق صداقت و عدالت را در اندیشه ی خود و نیز مردان غیور همرزمشان و یا همسران و فرزندان شهیدشان آفریده اند . تأثیر و نقش زنان شهید در ابعاد مختلف اجتماع دیروز وامروز بسیار چشم گیر بوده است.

عظمت هشت سال دفاع مقدس و پیروزی انقلاب اسلامی که ذهن از گنجایش آن عاجز است، نشانگر تربیت تابناک و دامان پاک و آموزه های زن شهید مسلمان ایرانی است، که خمیر مایه ی وجودش نشأت گرفته است از فاطمه (س) شاخسار درخت نبوت.

در کردستان شیر زنانی بوده اند که به خاطر حفظ ارزش های انقلاب اسلامی در مقابل ضد انقلاب محکم و استوار ایستادگی کرده و هیچ وقت تسلیم نشدند و حضور بانوان در جریان ۸ سال دفاع مقدس، فقط در پختن آش، درست کردن کمپوت یا بسته بندی آجیل و.. خلاصه نمی شود، بلکه آنان فراتر از این، به انقلاب خدمت کرده اند.

بانوان بسیاری سال ها در اردوگاه های مخوف دشمن بعثی درد اسارت را تحمل کرده ، با صبر و استقامتشان دشمن رابه زانو در آورده، بانوانی که در آن عرصه جعبه مهمات حمل می کردند، اجساد شهدا را دفن می کردند، دشمن را به اسارت در می آوردند، به عنوان خبرنگار، امدادگر و…. در خطوط مقدم جبهه حضور پیدا می کردند. تعداد بانوان کردستان که از جان خود گذشتند کم نبوده ،۷۱  نفر از بانوان در مقابله با ضد انقلاب داخلی و ۲۲ نفر در بمباران شیمیایی و ۳۴۱ نفر در بمباران هوایی و اصابت تیر و ترکش دشمن بعثی صهیونیستی به شرف شهادت نایل گردیده­اند، که در مجموع ۴۳۴ نفر از شهدای کشور به شهدای زن کردستان اختصاص یافته است.

در این کتاب به بیان زندگینامه ، خاطرات، مقالات و حوادث های دوارن انقلاب که در شهرستان های این شهراتفاق افتاده به قلم محمد فایق فرجی و الله نور نورالهی پرداخته شده است./ز

راه دانا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين