امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/31 - 16:51 ذخیره فایل ارسال به دوستان

خواننده ی مشهور پاپ؛ قاری قرآن ۱۲ بهمن۵۷+ عکس

در مدرسه علوی قاری رتبه اول بودم. اقای ساعتچی هم در مدرسه نیکان نفر اول قرائت بودند.

به گزارش بابل نوین،بعدها معلوم شد که یکی از این دو نوجوانی که در کنار امام (ره) در بهشت زهرا ایستاده است و ماخوذ به حیا در حال قرائت قرآن است بعدها یکی از مشهورترین خواننده های پاپ ایران می شود.

روایت خود محمد اصفهانی از دوازدهم بهمن ۵۷ شنیدنی تر و البته دست اول است . « جد پدری من مرحوم وحید دستگردی است. ایشان با مرحوم شهریار، مرحوم عبرت نایینی، قمرالملوک وزیری و عبدالحسین خان شهنازی در انجمن ادبی حکیم نظامی بودند و جلسات شعر و.. داشته اند.
محمد اصفهانی
پدرم استاندار اصفهان بود و در مدرسه علوی درس می خواندم. در آن زمان در مسابقات قرآن مدرسه علوی همیشه مقام می آوردم. نزدیک انقلاب من را به عنوان جوان برگزیده برای مسابقات قرانی به کویت اعزام کردند.
در مدرسه علوی قاری رتبه اول بودم. اقای ساعتچی هم در مدرسه نیکان نفر اول قرائت بودند.
در زمان ورود حضرت امام (ره) شب قبل ما را به مدرسه رفاه بردند. مادرم به شدت نگران بود. می گفت: اگر فرودگاه را با بمب بزنند.. با کلی استرس وارد مدرسه رفاه شدیم. مرحوم شهید بهشتی در مدرسه رفاه بودند ایشان تعیین کرد که من در فرودگاه قرآن بخوانم و آقای ساعتچی در بهشت زهرا قرآن بخواند.
ایشان حتی آیات منتخبی را از قران جدا کردن و دستور دادند این آیات خوانده شود.من مادرم خیلی مخالف بودند خواننده بشوم. می گفت برو دکتر بشو. مادرم معتقد بود هنرمندان شرایط خوبی ندارند و البته نگران فامیلی واعظی هم بود! اما با وساطت و کمک استاد فریدون شهبازیان بالاخره از قرآن خواندن در فرودگاه و برای حضرت امام (ره) موفق شدم وارد عرصه موسیقی شوم./ز
افکار نیوز
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين