امروز : سه شنبه, ۶ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۷:۰۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

منع استفاده مسلمانان از برقع در اماکن عمومی اتریش

اتریش استفاده زنان مسلمان از پوشش کامل صورت در دادگاه ها، مدارس و سایر اماکن عمومی را منع کرد.

به گزارش بابل نوین،افسران پلیس، قضات و دادستان های عمومی مشمول منع استفاده از پوشش سر و صورت خواهند شد.
این ممنوعیت شامل استفاده از نقاب و برقع و پوشش کامل صورت و بدن از سوی برخی از زنان مسلمان در این کشور است و به عنوان بخشی از بسته اصلاحاتی ائتلاف حاکم بر این کشور به بهانه مقابله با قدرت گرفتن حزب راست افراطی آزدی وضع شده است.

به گزارش نامه نیوز، این حزب در نظرسنجی های چند ماه گذشته بیشترین آرا را کسب کرده است.
ائتلاف حاکم در سند توافقی خود آورده است: ما بر این باوریم که در جامعه ای باز که بر اساس ارتباطات آزاد است، پوشش کامل بدن در اماکن عمومی علیه چنین معیاری است و از این رو باید منع شود.

پارلمان فرانسه بیش از شش سال پیش اقدام مشابهی را به تصویب رساند و فرانسه به نخستین کشور اتحادیه اروپا تبدیل شد که استفاده از نقاب و برقع را در اماکن عمومی منع کرد.
بلژیک و برخی از بخش های هلند نیز از این رویه در فرانسه الگو گرفته اند و ممنوعیت های مشابهی در برخی دیگر از کشورهای اروپا مد نظر است.

به گزارش ایرنا، «آنگلا مرکل» ماه گذشته در نشست حزب دمکرات مسیحی تحت رهبری خود، گفت: برقع باید به لحاظ قانونی در هر جایی که امکان دارد، ممنوع شود. زیرا این نوع پوشش ربطی به کشور ما ندارد.
نمایندگان مجلس بلغارستان نیز به تازگی با تصویب طرحی، پوشش برقع را در این کشور ممنوع کردند.

مجلس سوییس نیز چندی پیش تصمیم گرفت تا پوشش برقع را در اماکن عمومی به استثناء عبادتگاه ها ممنوع کند. حزب «مردم سوییس» درخواست کرده است تا علاوه بر ممنوعیت استفاده از کلاه و سربند، تصاویر با حجاب نیز در گذرنامه ها ممنوع شود./ز

نامه نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين