امروز : سه شنبه, ۲۵ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/31 - 17:06 ذخیره فایل ارسال به دوستان

گرانی ‌دورقمی تا ۶۲ درصد در ۳۰ کالای اساسی!

در حالی گزارش های رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار از تورم تک رقمی حکایت دارد که وزارت صنعت گزارش جدیدی از تغییر قیمت 57 کالای اساسی ...

به گزارش بابل نوین،در حالی گزارش های رسمی بانک مرکزی و مرکز آمار از تورم تک رقمی حکایت دارد که وزارت صنعت گزارش جدیدی از تغییر قیمت ۵۷ کالای اساسی مردم را منتشر کرد تا تورم دورقمی بیش از ۳۰ کالا حقیقت تورم را نشان دهد

وزارت صنعت، معدن و تجارت گزارش جدیدی از میزان تغییر قیمت کالاهای اساسی در یک ساله منتهی به آذر ۹۵ منتشر کرد که نشان می دهد، اکثر کالاها طی یک سال گذشته دچار تورم دو رقمی شدند. از بین ۵۷ کالایی که وزارت صنعت گزارش داده، ۳۰ کالای اساسی طی یک سال اخیر تورم ۲ رقمی داشتند. در این بین تنها ۹ کالا هستند که با کاهش قیمت مواجه شدند.

بر اساس این گزارش، طی  یکسال اخیر بیشترین افزایش قیمت را جوجه یکروزه با رشد ۶۲٫۳ درصدی داشته و پس از آن خرما با رشد ۳۶٫۳ درصد، برنج طارم با رشد ۳۴٫۲ درصد، نخود ۳۴٫۳ درصد، گوشت مرغ تازه ۲۶٫۴ درصد، لپه ۲۵ درصد و موز ۲۳ درصد قرار دارند.

در بخش کالاهای صنعتی هم میلگرد ساده با رشد ۲۰ درصدی و سیمان خاکستری تیپ ۲ فله با افزایش ۱۳٫۹ درصدی قیمت در بازار مواجه بود.

جزئیات تغییرات قیمت انواع کالاهای اساسی در یک سال منتهی به آذر ۹۵ به شرح زیر است:

bx3uibvao8euuprjplq9.jpg

17r6js8d8j8el3ez2csx.jpg

منبع : تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين