امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۱۷:۲۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

انتقاد نماینده مهاباد از بی توجهی به کولبرها

به گزارش بابل نوین، نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به کشته و زخمی شدن ۱۶ جوان کولبر در مرزهای غربی بخاطر سقوط بهمن، گفت که این افراد بخاطر ۱۰۰ هزار تومان ناچارند از این طریق امرار معاش کنند.

جلال محمودزاده در جریان طرح سوال خود از وزیر اقتصاد در خصوص قاچاق کالا در جلسه صبح امروز (سه شنبه) مجلس اظهار کرد: واردات بی رویه از جمله واردات بی رویه محصولات کشاورزی بیش از نیاز کشور بخش کشاورزی را با مشکل مواجه کرده است و در حالی که بسیاری از محصولات کشاورزی روی دست کشاورزان داخلی مانده اجازه واردات بی رویه بدون مجوز به داخل کشور از محل گمرکات داده می‌شود.

وی افزود: ما باید مرزها را به شکل فرصت نگاه کنیم نه اینکه آنها را تهدید بدانیم. متاسفانه مرزهای ما در شرق، غرب و بنادر به فرصت انحصاری برای عده‌ای تبدیل شده است.

این نماینده مجلس خاطرنشان کرد: در دو روز اخیر در سکوت کامل رسانه‌ای شاهد کشته و زخمی شدن جوان بی گناه کولبر در مرزهای غربی بخاطر سقوط بهمن بودیم. این افراد بخاطر تنها ۱۰۰ هزار تومان و با شغل سخت کولبری به ناچار در سردترین روزهای سال امرار معاش می‌کنند و ۳۰۰ کیلو بار را به دوش می‌کشند و زیر برف و بهمن می‌ماندند. این در حالی است که افرادی تنها با یک تماس تلفنی و بدون طی مراحل قانونی از مرزها و جلوی چشم ماموران هزاران تن محصول وارد می‌کنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس ادامه داد: من به همراه آقای خضری نماینده سردشت و پیرانشهر  و آقای حسین زاده نماینده نقده و اشنویه برای پیگیری امور کولبران بارها با وزیر کشور، گمرک و نیروی انتظامی جلسه گذاشتیم ولی کسی حرف ما را نشنید. ما مجبوریم در کنار پیگیری‌های قانونی مثل سوال و استیضاح از دست این بی عدالتی و نابرابری‌ها به خدا پناه ببریم.

محمودزاده یادآور شد: کولبرها کسانی هستند که برای کسب لقمه حلال به معابر مرزی می‌روند و یک محموله سنگین را برای تنها ۱۰۰ هزار تومان حمل می‌کنند اما افرادی با روابط خاص و با یک توصیه نامه بدون زحمت و بدون دریافت مجوز،‌ هزاران تن محصولات کشاورزی مثل پرتقال و خشکبار را از مرزهای رسمی بدون طی مراحل قانونی وارد می‌کنند. این در حالی است که درآمد مرزها باید برای مرزنشینان و کولبرانی هزینه شود که زیر برف مفقود شده‌اند.

 

منبع:ایسنا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين