امروز : پنج شنبه, ۸ خرداد , ۱۳۹۹
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۲ - ۲۰:۵۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

واکنش کمیته المپیک آمریکا به فرمان ترامپ

به گزارش بابل نوین، کمیته المپیک آمریکا اعلام کرد که با دولت آمریکا به منظور تضمین حضور ورزشکاران کشورهای خارجی در مسابقات بین المللی در آمریکا همکاری می کند.

 کمیته المپیک آمریکا اعلام کرد که امیدوار است فرمان اجرایی دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا ارزش‌هایی را که جنبش المپیک و این کشور بر آن بنا شده اند، به رسمیت بشناسد.

کمیته المپیک آمریکا اعلام کرد دولت آمریکا به آنها گفته است که ممنوعیت سفر شهروندان هفت کشور مسلمان به آمریکا نباید بر روی ورزشکارانی که برای شرکت در رویدادهای بین المللی به آمریکا سفر می کنند، تاثیر بگذارد.

سران کمیته المپیک آمریکا اعلام کردند که دولت آمریکا به آنان گفته برای تضمین حضور ورزشکاران خارجی در رقابت های بین المللی آمریکا اقدام می کند.

لری پروبست رئیس کمیته المپیک آمریکا و اسکات بلکمون مدیر اجرایی این کمیته گفتند که در باره تاثیر این فرمان بر ورزشکاران و مسئولان ورزشی که برای مسابقات به آمریکا می روند، از ما سوال شده است.

به گفته پروبست و بلکمون؛‌‌ دولت آمریکا امروز (سه شنبه) به منظور تضمین حضور ورزشکاران و مسئولان ورزشی همه کشورها در مسابقات ورزشی بین المللی در آمریکا همکاری می کند.
دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در فرمان اجرایی خود سفر شهروندان هفت کشور مسلمان ایران، عراق، سوریه، لیبی، سومالی، سودان و یمن را به آمریکا ممنوع کرد.

پروست و بلکمون گفتند: جنبش المپیک بر اصول تنوع و شمولیت، فرصت بنا نهاده شده است. ما ارزش ها را ارج می نهیم و اذعان داریم که تامین امنیت و سلامت برای یک کشور وظیفه دشواری است.

فدراسیون کشتی آمریکا روز دوشنبه اعلام کرد که در نظر دارد یک تیم را برای شرکت در جام جهانی ماه آینده به کرمانشاه اعزام کند.

منبع: ایرنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين