امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/31 - 20:55 ذخیره فایل ارسال به دوستان

نامه مقام‌های سابق آمریکایی به ترامپ درباره قانون جنجالی مهاجرت

به گزارش بابل نوین، شماری از مقام‌های سابق سنای آمریکا از جمله سران سابق سازمان سیا و وزارت امنیت ملی آمریکا و همچنین ده‌ها ژنرال بازنشسته و مقام عالی رتبه در نامه‌ای خطاب به دولت دونالد ترامپ از ممنوعیت اعمال شده علیه اتباع هفت کشور مسلمان اظهار نگرانی کردند.

به نقل از ایندیپندنت، مادلین آلبرایت، وزیر امور خارجه اسبق آمریکا جز این چند مقامی است که با امضای این نامه از بابت دستور اجرایی مناقشه برانگیز دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا به منظور ممنوع شدن موقت ورود پناهجویان و اتباع هفت کشور مسلمان به آمریکا “اظهارنگرانی شدید” کرده‌اند.در این نامه نوشته‌ شده است: این دستور نه تنها جان ده‌ها هزار تن را به خطر می‌اندازد، بلکه بحرانی را درست در وسط آمریکا به وجود آورده و آسیب بلندمدتی را متوجه امنیت ملی ما می‌کند.

آنها این نامه را خطاب به وزارت امنیت کشور و همچنین مقام ارشد موقت وزارت خارجه دولت ترامپ و سلی ییتز، وزیر دادگستری این دولت که اخیرا برکنار شد،‌ نوشته‌اند.

از جمله امضا کنندگان این نامه مادلین آلبرایت، وزیر خارجه اسبق، مایکل هایدن، رئیس سابق سیا، جانت ناپو لیتانو، وزیر سابق امنیت ملیر آمریکا و سامانتا پاور، سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل به همراه چندین ژنرال بازنشسته و مقام ارشد و سیاستمدار سرشناس دیگر هستند.

منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين