امروز : یکشنبه, ۳۰ خرداد , ۱۴۰۰
تاریخ : 2017/01/31 - 21:02 ذخیره فایل ارسال به دوستان

به دنبال پی بردن به جزئیات آزمایش موشکی ایران هستیم/ خواهان تقابل با روسیه و جنگ سرد نیستیم

به گزارش بابل نوین، دبیرکل ناتو امروز طی اظهاراتی اعلام کرد این سازمان به دنبال پی بردن به ماهیت و جزئیات آزمایش موشکی اخیر ایران است.

 دبیرکل سازمان پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) امروز سه‌شنبه طی اظهاراتی در بروکسل اعلام کرد که این سازمان به دنبال پی بردن به جزئیات آزمایش موشکی اخیر ایران است و آن را تحت نظر دارد.

به گزارش خبرگزاری رسمی کویت، «ینس استولتنبرگ» امروز طی کنفرانس مطبوعاتی مشترک با «رومن رادوف» رئیس‌جمهور بلغارستان در مقر ناتو در بروکسل اعلام کرد: «من در حال نمی‌توانم درخصوص جزئیات این آزمایش چیزی بگویم. ناتو به توسعه سیستم دفاع موشکی بالستیکی خود ادامه می‌دهد چرا که شاهد آن هستیم که بسیاری از کشورها از جمله ایران در حال توسعه انواع مختلف موشک‌های بالستیک هستند و پیوسته در حال قوی‌تر کردن سیستم‌های خود می‌باشند.»

دبیرکل ناتو در ادامه گفت: «ناتو خواستار تقابل با روسیه نیست و ما به دنبال رویارویی با مسکو نیستیم. ما به دنبال جنگ سرد جدیدی نیستیم بنابراین پاسخ ما متعادل است.»

رسانه آمریکایی فاکس‌نیوز دیروز دوشنبه ادعا کرده بود که ایران دست به یک آزمایش موشکی در ۱۴۰ مایلی شرق تهران زده است.

فاکس نیوز به نقل از مقامات آمریکایی مدعی شده بود که ایران روز یکشنبه آزمایش موشک بالستیک میان-برد «خرمشهر» با بُرد ۴۰۰۰ کیلومتر را در ۱۴۰ کیلومتری شرق تهران انجام داده که البته بعد از طی مسافتی حدود ۱۰۰۰ کیلومتر منفجر شده و این آزمایش «ناموفق» ماند.

قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت سازمان ملل، ایران را تنها از آزمایش موشک‌های بالستیکی منع می‌کند که با هدف داشتن قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای طراحی شده‌اند؛ این در حالیست که ایران تاکید دارد که هیچکدام از موشک‌هایش با هدف داشتن چنین قابلیتی طراحی نشده‌اند.

واشنگتن قصد دارد به بهانه این آزمایش موشکی، امروز سه‌شنبه جلسه‌ای را در شورای امنیت سازمان ملل برگزار کند. این در حالیست که موضع روس‌ها مبنی بر اینکه آزمایش موشکی ایران که مورد ادعای برخی رسانه‌های غربی است، نقض قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت نیست، نشان می‌دهد که آمریکایی‌ها در ایجاد اجماع علیه ایران، با مشکل مواجه خواهند شد.

منبع: فارس
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين