امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۳ - ۲۰:۵۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بوجود آمدن سوالات جدی با جانبداری رئیس جمهور از فریدون

 

 

به گزارش بابل نوین،جانبداری رئیس جمهور از فریدون سوالات جدی در خصوص صداقت و سلامت عملکرد روحانی به وجود می آورد
استاد دانشگاه تهران گفت : رئیس جمهور هم بهتر است که از نزدیکان خود جانبداری نکند و در برابر قانون خاضع باشد و به سوگند خود نسبت به قانون اساسی التزام عملی نشان دهد چرا که قطعا این رویکرد به نفع ایشان خواهد بود.

سید محمد حسینی استاد دانشگاه تهران در گفتگو با  کرمان۱۴۰۰ در رابطه با اظهارات سخنگوی دستگاه قضا مبنی بر ارتباط برادر رئیس جمهوری با یک بدهکار بانکی اظهار داشت : قوه قضائیه باید نسبت به محاکمه و رسیدگی پرونده حسین فریدون بیش از این مدارا و مسامحه نکند .

وی گفت : آن چه این روزها در رسانه ها و از زبان مسئولان و نمایندگان مردم مطرح می شود حاکی از فساد مالی گسترده است که قابل چشم پوشی نیست.

وزیر دولت دهم خاطر نشان کرد : غالب کسانی که معوقات کلان بانکی دارند از رانت برخی دولتمردان برخوردار هستند و در پناه توصیه و حمایت آنان توانسته اند مبالغ نجومی از بانک ها اخذ کرده و با پیشگیری مسئولان نسبت به بازپرداخت آن اقدام نکنند.

حسینی عنوان کرد : طبیعی است که این گونه حمایت ها قربه الی الله و ابتغاء لوجه الله نیست و آن طور که گفته شده فریدون رشوه های میلیاردی داشته ، از جمله خانه ای که به همسر آقای فریدون اعطاء شده است .

استاد دانشگاه تهران با اشاره به خبر رشوه های میلیاردی برخی مسئولان یادآورشد : این چنین خبرهایی به اعتماد مردم آسیب جدی وارد می کند بنابراین ضرورت دارد که در اسرع وقت در محکمه بررسی و بدون ملاحظه کاری حکم صادر و مجازات لازم صورت گیرد تا مردم به دستگاه قضایی امیدوار شوند که با دانه درشت ها هم مماشات نمی کند.

وی در رابطه با فشارها و هجمه های سنگین علیه قوه قضائیه افزود : البته طبیعی است که در چنین پرونده هایی فشار و هجمه سنگینی علیه قوه قضائیه صورت گیرد که بهترین راه ، بیان پشت صحنه این جوسازیهاست و رئیس جمهور هم بهتر است که از نزدیکان خود جانبداری نکند و در برابر قانون خاضع باشد و به سوگند خود نسبت به قانون اساسی التزام عملی نشان دهد چرا که قطعا این رویکرد به نفع ایشان خواهد بود.

حسینی در پایان اظهار کرد: جانبداری رئیس جمهور از فریدون سوالات جدی در خصوص صداقت و سلامت عملکرد آقای روحانی برای حامیان و هوادارانش پیش خواهد آورد ./م

منبع : رجا نیوز

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين