امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۰:۴۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

بیانیه کاخ سفید درباره دارندگان «گرین کارت»

به گزارش بابل نوین، کاخ سفید اعلام کرد که از این پس، ورود دارندگان «کارت سبز» (گرین کارت) و اقامت دائم و قانونی به آمریکا که از اتباع هفت کشور مسلمان از جمله ایران باشند، بلامانع خواهد بود.

کاخ سفید با انتشار یک دفترچه راهنمای به روز رسانی شده در خصوص دستور محدودیت مهاجرتی «دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا اعلام کرد که دارندگان کارت سبز (گرین کارت) یا اقامت دائم و قانونی آمریکا که از اتباع هفت کشور مسلمان (ایران، سوریه، عراق، لیبی،‌ سودان، سومالی و یمن) باشند، برای ورود به آمریکا منع قانونی نخواهند داشت.
رویترز گزارش داد؛ «شون اسپایسر» سخنگوی کاخ سفید در یک نشست خبری اعلام کرد که «افرادی که دارای اقامت دائم و قانونی هستند [برای ورود به آمریکا] منع قانونی ندارند».
گفتنی است که محدودیت اِعمالی بر دارندگان کارت سبز آمریکا از جمله پیچیده ترین موارد موجود در دستور اجرایی امضاء شده توسط ترامپ در جمعه گذشته بشمار می رفت.
در وهله اول، مقامات دولت آمریکا گفتند که به موجب این دستور اجرایی، دارندگان اقامت دائم و قانونی آمریکا- که از اتباع هفت کشور فوق الذکر هستند- از ورود به این کشور منع می شوند؛‌ اما می توانند با ارائه درخواستی برای اِسقاط حق، مجدداً مورد غربالگری قرار گیرند.
پس از گسترش اعتراضات متعاقب صدور این دستور اجرایی و پدیدار شدن چالشهای حقوقی فراروی دولت آمریکا بخصوص بر سر بازداشت ساکنان قانونی این کشور،‌ وزارت امنیت داخلی آمریکا روز یکشنبه اعلام کرد که دارندگان کارت سبز اجازه دارند که سوار پروازهایی به مقصد آمریکا شوند و سپس در هنگام ورود مورد ارزیابی مجدد قرار گیرند.
لازم به ذکر است که «دونالد ترامپ» رئیس جمهور جدید آمریکا جمعه گذشته با صدور یک دستور اجرایی تدابیر سختگیرانه ای را برای مهاجرت اتباع ۷ کشور مسلمان به آمریکا اتخاذ کرد.
منبع: مهر
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين