امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۱:۰۴ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جمشید؛ روایتی مصور از شاهنامه

مراسم رونمایی از رمان مصور «جمشید» با حضور هنرمندان حوزه انیمیشن و گرافیک و عوامل اثر در شهركتاب فرشته برگزار شد.

به گزارش بابل نوین، به نقل از روابط عمومی شهر کتاب فرشته؛ مراسم رونمایی از رمان مصور «جمشید » با حضور هنرمندان حوزه انیمیشن و گرافیک و عوامل اثر در شهرکتاب فرشته برگزار شد.

«جمشید» نخستین رمان مصور استودیو هورخش است که داستان آغازین روزهای پادشاهی جمشید شاه را روایت می­ کند و در حقیقت پیش درآمدی­ است بر انیمیشن سینمایی «آخرین داستان» ساخته اشکان رهگذر. این داستان با برداشتی آزاد از شاهنامه به روایت شروع دوران پادشاهی این پادشاه اسطوره­ ای می­ پردازد. گفتنی است ویراستِ متن این رمان مصور به قلم محمد چرمشیر است. هم­چنین فائزه سپهرصادقیان، به عنوان سرپرست تصویرگران در کنار شیوا گل­ محمدی و داود دیبا تصویرگری این کتاب مصور را به انجام رسانده­ اند.

در این مراسم که هنرمندانی چون کریستف رضاعی، استاد مهین جواهریان، علیرضا گلپایگانی، هرمز حقیقی، سعید ترخانی، هدی اثنی­ عشری و امید حق شناس میهمان آن بودند؛ تویسرکانی از مترجمان حوزه کودکان و نوجوان و ادبیات ژانری آغاز گفت: خود تجربه بسیاری در زمینه پژوهش و ترجمه آثار علمی ـ تخیلی دارد و این کتاب مصور را اثری دانست که به عنوان کاری در حوزه کمیک از تماشایش لذت می ­برد.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين