امروز : دوشنبه, ۷ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۴ - ۱۸:۳۲ ذخیره فایل ارسال به دوستان

جر و بحث تلفنی ترامپ با نخست‌وزیر استرالیا

به گزارش بابل نوین، رئیس جمهور آمریکا ضمن انتقاد از توافق این کشور با استرالیا برای مبادله پناهجویان خارجی، این قرارداد را احمقانه دانسته است.
به نقل از رویترز، دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا امروز پنجشنبه در یک پیام توئیتری توافق دولت اوباما با استرالیا برای پذیرش ۱۲۵۰ پناهجو را یک قرارداد احمقانه دانسته است.

این در شرایطی است که روزنامه واشنگتن پست پیش از این از گفتگوی تلفنی تند و پرتنش رئیس جمهور آمریکا و نخست وزیر استرالیا خبر داده است.

واشنگتن پست گزارش داده است که ترامپ این توافق را بدترین قرارداد ارزیابی کرده و استرالیا را متهم به تلاش برای صدور بمبگذاران بعدی در بوستون متهم کرده است.

گفته شده است که این گفتگوی تلفنی برای یک ساعت برنامه ریزی شده بود ولی ترامپ تنها پس از ۲۵ دقیقه به این گفتگو پایان داده است، زمانی که ملکلم ترنبول نخست وزیر استرالیا قصد داشته درباره سایر موضوعات از جمله سوریه صحبت کند.

ترنبول به خبرنگاران گفته است که گفتگوی تلفنی با ترامپ در روز شنبه، صریح و بی پرده بوده وی حاضر به اشاره به جزییات بیشتری نشده است. وی افزود: وظیفه من دفاع از منافع استرالیا است.

واشنگتن پست گزارش داده است که پس از این گفتگوی تلفنی، نخست وزیر استرالیا با عصبانیت گفته است که این بدترین گفتگویی بوده که تاکنون داشته است.

دولت استرالیا با دولت اوباما به توافق رسیده بود تا ۱۲۵۰ پناهجو را از کمپ های ساخلی استرالیا به آمریکا منتقل کند. اکثر این پناهجویان اتباع ایران هستند ولی از کشورهای عراق و سومالی نیز در بین آنها دیده می شود.

نخست وزیر استرالیا از ترامپ خواسته است تا به این توافق پایبند بوده و به آن احترام بگذارد.

منبع:تسنیم

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين