امروز : جمعه, ۴ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۵ - ۱۰:۵۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

افزایش ۳۰ درصدی آمار فرزند خواندگی در کشور/ تسهیل در روند واگذاری نوزادان

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: آمار فرزند خواندگی در سال جاری به نسبت مدت زمان مشابه سال گذشته 30 درصد رشد داشته است.

به گزارش بابل نوین، حبیب الله مسعودی فرید در گفت و گو با  خبرگزاری میزان گفت: بعد از ابلاغ قانون جدید فرزند خواندگی و عملیاتی شدن آن، شرایط برای واگذاری نوزادان به خانواده ها فراهم شده است.

وی افزود: در حال حاضر به نسبت سال ۹۴، آمار فرزند خواندگی در کشور با رشد ۳۰ درصدی مواجه بوده است.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با اشاره به آسان تر شدن شرایط فرزند خواندگی اظهارکرد: در قانون جدید، شرایط آسان تری برای خانواده ها جهت فرزند خواندگی در نظر گرفته شده و سازمان بهزیستی اکنون ارتباط بسیار خوبی با قضات دادگاه های خانواده سراسر کشور دارد.

مسعودی فرید از برگزاری ۶ نشست منطقه ای با قضات دادگاه های خانواده خبرداد و تصریح کرد: طی ماه های اخیر ۶ نشست را با قضات دادگاه های خانواده برگزار کرده ایم و این نشست ها کمک بسیار موثری در افزایش تعامل سازمان بهزیستی و قوه قضائیه داشته است.

وی تاکید کرد: خوشبختانه اکنون توانسته ایم به درک متقابلی در بخش فرزند خواندگی برسیم و قضات دادگاه های خانواده با سازمان بهزیستی کشور همراه شده اند.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور با بیان اینکه ” قانون ابلاغ شده در رابطه با فرزند خواندگی روند واگذاری فرزندان سازمان بهزیستی را آسان کرده است” خاطرنشان کرد: تلاش کرده ایم پس از تسهیل قانون، تعداد بیشتری از نوزادان سازمان بهزیستی به خانواده ها واگذار شوند.

مسعودی فرید با تاکید بر افزایش آسیب های اجتماعی در کشور اذعان کرد: میزان آسیب های اجتماعی رو به افزایش است به طوری که تعداد نوزادانی که از مادران معتاد به دنیا می آیند افزایش یافته است.

وی با اشاره به افزایش تعاملات سازمان بهزیستی با برخی از نهادها به منظور حمایت هر چه بیشتر از مادران و نوزادان معتاد تصریح کرد: سازمان بهزیستی کشور تعاملی را با وزارت بهداشت و سازمان های غیر دولتی داشته و از این طریق در تلاش هستیم تا از مادران و نوزادان معتاد حمایت های بیشتری صورت گیرد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور اظهارکرد: نوزادان معتاد از مادرانشان جدا شده و در صورتی که مادر، نوزاد خود را بخواهد باید با مراجعه به کمپ ها، مراحل ترک خود را طی کند.
خبرگزاری میزان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين