امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۰:۳۶ ذخیره فایل ارسال به دوستان

هدف تئاتر ما توجه به توانمندی جوانان معلول است

هدف نمایش ما، این است که دیدگاه مردم را نسبت به جوانان معلول تغییر بدهیم.

به گزارش بابل نوین،جعفر دل‌ دل در گفتگو با  باشگاه خبرنگاران جوان؛ در خصص موضوع نمایش «اتوبوس در دست تعمیر است» گفت: محوریت این نمایش، پرداختن به نیاز‌های معلولان در جامعه است که توجهی به آنها نمی‌شود. این نمایش را نویسنده براساس تجارب بچه‌های معلول نوشته است که در قالب طنز یا طعنه بیان می‌شود. ما ابتدا در جشنواره استانی یزد برای جشنواره منطقه‌ای خراسان رضوی انتخاب شدیم و بعد برای جشنواره بین‌المللی معلولان اصفهان رفتیم و در میان کشورهای ارمنستان، آلمان، هلند، بلژیک و چند کشور دیگر، هشت جایزه دریافت کردیم. من در تمام کارهایم، دوستان بازیگرم را برای دریافت جایزه و مصاحبه می‌فرستم.

وی در خصوص هدف نمایش اظهار داشت: در ابتدا هدف تئاتر معلولان، توانمندی و توانمندسازی جوانان معلول است. در وهله بعد هدف نمایش ما، این است که دیدگاه مردم را نسبت به جوانان معلول تغییر بدهیم و کمک کنیم این افراد هم مانند افراد عادی زندگی کنند. من خوشحالم که با جوانان کم بینا و نابینایی کار کردم که هیچ تجربه‌ای نداشتند و این کار، یک انگیزه‌ای به آنها داد.

دل دل پیرامون بازخورد از نمایش تصریح کرد: مردم واقعا کار را دوست داشتند و خیلی‌ها باور نمی‌کردند بچه های نابینا این کار را انجام داده‌اند.

وی همچنین در خصوص سالن اجرای نمایش بیان کرد: من از سالن راضی بودم ولی متاسفانه مشکل ما، مشکل تماشاگر بود؛ چرا که این نمایش یک کار مشارکتی بود و نیاز به تماشاگر بیشتر داشت و به علت مشکل دریافت بلیت نتوانستیم مهمانانمان را دعوت کنیم.

جعفر دل دل در پایان گفت: من سفارش می کنم که بیشتر هوای بچه های معلول را داشته باشیم تا آنها حس بهتری داشته باشند.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين