امروز : شنبه, ۵ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۶ - ۱۰:۵۵ ذخیره فایل ارسال به دوستان

فریدون خشنود : قطعه «الله الله» را به عشق انقلاب و مردم ساختم

آهنگساز قطعه ماندگار «الله الله» در آستانه برگزاری مراسم بزرگداشتش در اختتامیه اولین جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی از حس و حال ساخت این قطعه در روزهای آغازین پیروزی انقلاب گفت.

به گزارش بابل نوین، فریدون خشنود آهنگساز قطعه ماندگار «الله الله » که در روزهای اول پیروزی انقلاب اسلامی ایران با صدای رضا رویگری در میان مخاطبان معرفی شد در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: اگر یک هنرمند قبل از تولید کارش فقط به این فکر کند که پس از تولید اثر قرار است از او تجلیل به عمل آید و همه برای او سوت و دست بزنند به طور حتم سخت در اشتباه است. البته شاید چنین فرآیندی برای جوانان جذاب و هیجان انگیز باشد اما برای من که سال هاست در عرصه موسیقی فعالیت می کند دیگر قدردانی و تشویق و امثالهم تاثیری روی آنچه از قبل انتخاب کردم، ندارد.

وی ادامه داد: بعد از تولید قطعاتی چون «الله الله» که مورد استقبال مردم قرار گرفت من دیگر خود را متعلق به خودم نمی دانم و ایجاد چنین استقبال پرشوری را مرهون وظیفه ای می دانم که در روزهای اولیه پیروزی انقلاب اسلامی داشتم. حرکت پرشور و خون شهدای عزیز انقلاب اسلامی بود که من را مجاب کرد تا در یک حرکت کاملا شخصی و معنوی دست به تولید قطعه «الله الله» بزنم و بسیار خوشحالم که آن سرود ماندگار آغازگر فعالیت های سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران شد.

این آهنگساز پیشکسوت موسیقی کشورمان گفت: وقتی می دیدم مردم کشورم با شنیدن این قطعه از همان اوایل پیروزی انقلاب اسلامی اشک می ریزند همین برایم بهترین اجر بود که با هیچ قدردانی و تجلیلی قابل مقایسه نیست، بنابراین من توقع هورا کشیدن از کسی را ندارم چون ساخت این قطعه وظیفه ای بود که به عنوان یک هنرمند در پیش روی ملتم داشتم و به طور حتم تا آخرین قطره خونم نیز به این وظیفه پایدار خواهم ماند.

خشنود در پاسخ به این پرسش که چرا که او و هم نسلانش دیگر تمایلی به ساخت آثار ماندگار اوایل پیروزی انقلاب ندارند، تصریح کرد: خوشبختانه جریان انقلاب اسلامی ایران به نحو احسن در حال پیشروی است که من فعلا فضا را این گونه نمی بینم که بخواهم دوباره برای آگاهی بخشی دست به تولید موسیقی با همان موضوع اوایل انقلاب بزنم اما اگر به بحث های داخلی و مسائل دیگر نگاه کنیم می بینیم که برای شهدای عزیز دفاع مقدس، شهدای مدافع حرم و یا همین شهدای آتش نشان که در فاجعه پلاسکو جان خود را از دست دادند می توانیم آثاری را خلق کنیم که در ردیف همان آثار اوایل پیروزی انقلاب اسلامی ارزشمند باشد.

وی اضافه کرد: من اگر چه دیگر به موسیقی پاپ کشورمان با توجه به جریان بدی که در آن افتاده، امیدی ندارم اما این سال ها تلاش خود را انجام داده ام تا به سهم خود با پرورش تعدادی از خوانندگان و هنرمندان جدید، فضای متفاوتی را در موسیقی ایرانی به وجود آورم که متعلق به مردم است و می تواند آنها را با موسیقی خوب آشنا کرده و چه بسا دوباره همان حس نوستالژیک اوایل انقلاب را برای آنها زنده کند.

آهنگساز قطعه ماندگار «الله الله» در بخش پایانی صحبت های خود با تقدیر از برگزارکنندگان اولین دوره جشنواره و جایزه بزرگ موسیقی انقلاب اسلامی بیان کرد: من در راهی که انتخاب کردم هیچ گاه دنبال سود و منفعت طلبی نبوده و نیستم و مطمئن باشید اگر این قدردانی ها و تجلیل ها هم وجود نداشت بازهم بر حسب وظیفه ای که بر عهده داشتم به تولید آثار انقلابی و ماندگار اقدام می کردم چرا که معتقدم مردم ایران باید بهترین آثار را در حوزه موسیقی انقلاب بشنوند.

منبع: مهر

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين