امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۱:۰۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

۸۰ درصد تعارضات خانوادگی با آموزش پیش از ازدواج پیشگیری می شود

معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: براساس مطالعات انجام شده در ایران و سایر کشورهای جهان، آموزش های پیش از ازدواج، 60 تا 80 درصد از تعارض های خانوادگی را پیشگیری می کند.

به گزارش بابل نوین، حبیب الله مسعودی فرید روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: سازمان بهزیستی، آموزش های پیش از ازدواج را در مراکز مشاوره به زوج ها ارائه می کند که بخشی از آن راجع به نحوه مدیریت موارد خشونت های خانگی است.
وی خاطرنشان کرد: همچنین در آموزش زندگی خانواده که برای بعد از ازدواج است، مدیریت رفع تعارض نیز آموزش داده می شود.
وی با اشاره به شماره ۱۲۳ برای رسیدگی به موارد خشونت های خانگی از جمله همسر آزاری، گفت: باید یک حساس سازی بین مردم ایجاد شود تا مردم خودشان به دنبال آموزش های مهارت زندگی و پیش از ازدواج باشند و بگویند که من کجا آموزش پیش از ازدواج را یاد بگیرم یا از مدرسه بخواهند که آموزش مهارت های زندگی را به کودکان بیاموزند.
معاون اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: دانش آموزان در مدارس فقط نباید ریاضی و شیمی و فیزیک را یاد بگیرند بلکه در مدرسه باید نحوه زندگی را نیز بیاموزند. والدین باید بیایند فرزندپروری را یاد بگیرند.
مسعودی فرید افزود: اگر اخبار خشونت در جامعه را منتشر می کنیم باید درمان آن را نیز بگوییم و از خانواده ها بخواهیم که آموزش های کنترل خشونت را یاد بگیرند.
گفتنی است آمار دقیقی از خشونت های خانگی در کشور وجود ندارد اما مطالعه ای در این زمینه در سال ۸۸ انجام شده که آمار آن منتشر نشده و مسعودی فرید پیش از این در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بر ضرورت ایجاد یک سیستم جامع برای ثبت خشونت های خانگی در کشور تاکید کرده بود.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين