امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۵:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

اشتراک گذاری اطلاعات سازمانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی خطرناک است

نشست شناسایی آسیب‌های فضای مجازی برای کارکنان دولتی با همکاری پلیس فتا و استانداری مازندران در استانداری شهرستان ساری برگزار شد.

به گزارش بابل نوین،کارشناس پلیس فتا استان مازندران در نشستی که در استانداری مازندران برای کارکنان این سازمان در شهرستان ساری برگزار شد با اشاره به این نکته که سازمان‌های اطلاعاتی با استفاده از شیوه‌ها و شگردهای نوین سعی در کسب اطلاعات محرمانه در ابعاد مختلف را داشته و از آن در راستای ضربه زدن به کشور بهره‌برداری می‌نمایند.

کارشناس سایبری پلیس فتا مازندران تشریح نمود: علیرغم پیشرفت‌های گوناگون و خیره کننده‌ای که در ابزار و ادوات جاسوسی به دست آمده‌، سرویس‌های اطلاعاتی بر این باورند که نیروی انسانی مطمئن‌ترین و کارآمدترین سرمایه برای دستیابی به اطلاعات پنهان می‌باشد. لذا به حیله‌های گوناگون سعی در نزدیک شدن به خواص جامعه و افرادی که در پست‌های حساسی همچون استانداری مشغول به خدمت هستند می‌باشد.

وی افزود: با توجه به پیشترفت تکنولوژی در عصر حاضر و ورود اینترنت و شبکه‌های اجتماعی در بین کارکنان ادارات و سازمان‌های کشور زمینه‌های نفوذ دشمنان و جاسوسان را در نقاط مهم و حساس کشوری فراهم کرده است، از این‌رو کارکنان دولتی باید دقت بیشتری نمایند و در استفاده از این تکنولوژی در محیط کاری جانب احتیاط را رعایت نمایند.

این کارشناس در ادامه گفت: با توجه با اینکه میزان نحوه به‌کارگیری فن‌آوری‌های ارتباطی از جمله شبکه‌های اجتماعی موبایلی در مازندران از سایر استان‌ها بیشتر می‌باشد‌، از این‌رو خروج اطلاعات شخصی کاربران در شبکه‌های اجتماعی به بیرون از کشور و فراهم شدن امکان جاسوسی از جمله مخاطرات مهم این شبکه‌های پیام‌رسان در کشور می‌باشد.

وی به منظور جلوگیری از سوءاستفاده سودجویان، از کاربران تلفن‌های هوشمند و شبکه‌های اجتماعی گفت: در جهت پیشگیری از خطرات فضای مجازی کاربران شبکه‌های اجتماعی دانش اینترنتی خود را افزایش داده و با آگاهی کامل از این فضا استفاده کنند.

کارشناس پلیس فتا مازندران به کارکنان ادارات دولتی هشدار داد: تلفن‌های همراه دارای قابلیت‌هایی هستند که می‌توانند به عنوان ابزارهای جاسوسی مورد استفاده قرار بگیرند.

وی در خاتمه با بیان این‌که پست‌ها و کامنت‌های شبکه‌های اجتماعی خارجی با اهداف خاصی طراحی و به پرس‌و جو گذاشته می‌شوند، توصیه کرد:‌ از به اشتراک گذاشتن اطلاعات سازمانی در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی جدا” خود‌داری نمایید./ز

باشگاه خبرنگاران جوان

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين