امروز : پنج شنبه, ۳ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۷:۲۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

برخی فرماندهان داعش بیعت خود با «بغدادی» را شکستند

به گزارش بابل نوین، یک منبع امنیتی در استان نینوا عراق اعلام کرد که برخی از نیروها و سرکردگان داعش بیعت خود با ابوبکر بغدادی را شکسته و با اجرای عملیات انتحاری مخالفت کردند.

 این منبع خاطرنشان کرد، در پی انتشار اخباری از کشته شدن ابوبکر بغدادی، سرکرده اصلی داعش، برخی اعضا و رهبران داعش بیعت با البغدادی را شکستند و دوستگی میان اعضای داعش افزایش یافته است.
وی گفت که یکی از سرکردگان سوری داعش با نام ابو عبدالله الشامی که در کنار گروهی از عاملان انتحاری در موصل می‌جنگید، اعلام کرده بیعت بغدادی را نقض کرده و گفته است “بیعت با یک شخص نامعلوم باطل به شمار می‌آید به این دلیل که بغدادی قدرت و توانایی در اختیار ندارد.”
این منبع که نخواست نامش فاش شود، اظهار کرد، افراد جدا شده از ابوبکر بغدادی روایت‌هایی از بخاری و ابن تیمیه ذکر کرده‌اند که در آنها اعلام شده اطاعت از شخصی که وجود ندارد و فردی گمنام و کسی که قدرت بر هیچ چیزی ندارد، جایز نیست.
الشامی این سوال را مطرح کرد: چگونه با بغدادی به عنوان خلیفه خود بیعت کنیم در حالی که وی فاقد توانایی است و نمی‌تواند از اراضی که ما تحت کنترل درآورده‌ایم، حفاظت کند پس دیگر او خلیفه ما نیست.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين