امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۷:۲۸ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دولت اوباما در سال آخر ریاست ۹ میلیارد دلار به سازمان ملل داد

به گزارش بابل نوین، طبق اسنادی که اخیرا در وبسایت وزارت خارجه آمریکا منتشر شده، دولت اوباما در آخرین سال ریاست جمهوری دست‌کم حدود ۹ میلیارد و ۲۰۰ میلیون دلار به سازمان ملل و یک سری سازمان‌های مرتبط دیگر اختصاص داده است.

 اطلاعات این سند خلاصه‌ای از هزینه‌های دولت آمریکا برای سازمان‌های بین‌المللی است و نشان می‌دهد که هزینه‌ها حدود ۲۰ درصد بیشتر از ۷ / ۷ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۰ شده است. از سال ۲۰۱۰ به بعد دولت اوباما دیگر آماری از میزان اعتبارات اختصاص یافته به سازمان ملل منتشر نکرد.
مجموع هزینه‌های آمریکا برای سازمان‌های بین‌المللی نشان می‌دهد که سازمان‌های مرتبط با سازمان ملل متحد حدود ۸۸ درصد از چنین هزینه‌های دولتی آمریکا را به خود اختصاص می‌دهند. در سال آخر ریاست جمهوری اوباما، بیش از ۹ میلیارد دلار به این دسته از نهادها اختصاص یافت.
به عنوان نمونه آژانس امداد و کار سازمان ملل متحد برای آوارگان فلسطینی در خاورمیانه موسوم به آنروا حدود ۳۶۰ میلیون دلار بوده است. این میزان اعتبار نسبت به سال ۲۰۱۰ که ۳ / ۲۳۸ میلیون دلار بود، حدود ۵۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
هفته گذشته دولت دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری جدید آمریکا کمک دقیقه‌ نودی اوباما برای تشکیلات خودگردان فلسطین به مبلغ ۲۲۱ میلیون دلار را بلوکه کرد.
اعضای آنروا و سایر نهادهای سازمان ملل در هفته‌های آتی تحت فشار دولت ترامپ و کنگره قرار خواهند گرفت خصوصا اکنون که ترامپ تاکید دارد هزینه‌ها برای سازمان ملل باید براساس منافع ملی باشد. کنگره هم از ناکارآمدی و گستردگی سازمان ملل ناراضی است و گاهی از سیاست‌های ضد اسرائیلی آن خشمگین می‌شود.
در همین حال سازمان ملل متحد درخواست کمک‌های مالی بیشتری دارد خصوصا برای مدیریت بحران‌ها و درگیری‌های بین‌المللی که هر روز افزایش می‌یابد. به عنوان مثال در ۳۱ ژانویه یونیسف درخواست ۴ / ۳ میلیارد دلاری جدید کرد که شامل ۴ / ۱ میلیارد دلار برای سوریه و کشورهای اطراف آن است و به گفته این سازمان حدود ۵۳۵ میلیون کودک را در سال آتی هدف می‌گیرد.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين