امروز : چهارشنبه, ۲ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۱۷:۳۳ ذخیره فایل ارسال به دوستان
سیاستمدار پاكستانی:

مسلمانان پاکستان حامی انقلاب اسلامی هستند

محمد ریاض فتیانه در ديدار با وابسته فرهنگي كشورمان در لاهور پاكستان، گفت: مسلمانان پاکستان حامی اصلی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب عظیم اسلامی هستند.

به گزارش بابل نوین،محمد ریاض فتیانه، رییس حزب عوامی لیگ پاکستان به همراه اعضا مرکزی این حزب، به منظور عرض تسلیت رحلت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، با اکبر برخورداری، وابسته فرهنگی و رییس خانه فرهنگ ایران در لاهور، دیدار کردند.

محمد ریاض فتیانه در این دیدار گفت: از طرف اعضای حزب عوامی لیگ، درگذشت ناگهانی حضرت آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی، رییس جمهور اسبق ایران و رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت عرض می‌کنم. در حقیقت درگذشت این شخصیت گرانقدر، شوکی بزرگ به ملت ایران و جهان اسلام است. خدمات و تلاش‌های این روحانی مجاهد قبل و بعد از انقلاب اسلامی بر کسی پوشیده نیست. از خداوند متعال مسألت داریم که به بازماندگان آن حضرت و ملت ایران صبر جمیل عطا کند.

وی در ادامه افزود: حزب عوامی لیگ در سال ۲۰۱۶ میلادی تأسیس شده است. اهداف این حزب برقراری امنیت، صلح و آرامش است و ما برای رسیدن به هدف، تمام سعی و تلاش خود را به کار خواهیم بست.  همچنین برقراری روابط دوستانه و برادرانه و توسعه همکاری‌های اقتصادی فرهنگی و علمی آموزشی با کشور همسایه و دوست ایران، از سیاست‌های اصولی ماست.

محمد ریاض فتیانه ادامه داد: البته برخی عناصر در سال‌های اخیر بنا بر منافع خود و فشارهای خارجی موانعی برای توسعه رابطه با ایران اسلامی ایجاد کردند. حزب ما تلاش دارد که مسیر رابطه با ایران را هموار سازد. دو کشور دوست و برادر ایران و پاکستان به عنوان دو قدرت عظیم اسلامی می‌توانند با همکاری یکدیگر در جهان اسلام تأثیرگذار باشند.

رییس حزب عوامی لیگ پاکستان در بخش بعدی سخنانش اظهار کرد: مردم مسلمان پاکستان حامی اصلی جمهوری اسلامی ایران و انقلاب عظیم اسلامی هستند؛ زیرا جمهوری اسلامی ایران اولین کشوری است که پاکستان را به عنوان یک کشور اسلامی به رسمیت شناخت و در خوشی‌ها و ناخوشی‌ها همواره در کنار ملت پاکستان بوده و هست.

وی در ادامه بیانیه رییس جمهور جدید آمریکا مبنی بر عدم ورود مسلمانان هفت کشور اسلامی به آمریکا را به شدت محکوم کرد و مواضع جمهوری اسلامی ایران در این خصوص را ستود.

در ادامه این دیدار نیز اکبر برخورداری، وابسته فرهنگی و رییس خانه فرهنگ جمهوری اسلامی ایران در لاهور، گفت: آیت‌الله علی‌اکبر هاشمی‌رفسنجانی، در حقیقت عالم دین، مفسر قرآن و یار امام راحل (ره) و یاور رهبر معظم انقلاب اسلامی بود. او برای از بین بردن طاغوت زمان و پیروزی انقلاب اسلامی رنج بسیار برد. ایشان مدافع مبارزات مردم مظلوم فلسطین و دیگر مسلمانان در جهان بود. وی چون علامه اقبال لاهوری آرزو داشت عالم اسلام  با باور داشته‌های خود روز به روز ترقی و پیشرفت کند.

برخورداری در ادامه افزود: در این برهه از یک طرف دنیای غرب برای نابودی مسلمانان مدام توطئه می‌کند و از طرفی دیگر، گروه‌های به اصطلاح اسلامی با ایجاد تفرقه و کشتار مسلمانان به جرم تکفیر تلاش دارند از داخل، اسلام را نابود کنند. ما همه وظیفه داریم ماهیت واقعی آنها را به مردم نشان دهیم تا مانع پیوستن  جوانان مسلمان به این گروه‌های وابسته به دشمنان اسلام شود./م

منبع : رسا

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين