امروز : دوشنبه, ۳۰ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۷ - ۲۰:۴۹ ذخیره فایل ارسال به دوستان

چرا به پلاسکو خودتان تذکر ندادید؟

به گزارش بابل نوین، نایب رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران با اعلام اینکه امروز یک جلسه فنی است نه مچ گیری برای آنچه که در پلاسکو رخ داده است، گفت: من می گویم پلاسکو خیلی خدمت کرد در ۵۴ سال گذشته، کلی شغل ایجاد کرد. پوشاک کشور را ساماندهی کرد، اما مثل شخصیتی که پیر شد و کسی به وی نرسید مریض شد و مرد.
اسماعیل دوستی پس از استماع گزارش شهردار تهران در خصوص حادثه پلاسکو و اظهارنظر برخی اعضا، با تاکید بر اینکه این حادثه می تواند نقطه عطفی باشد تا به عنوان یک پروژه در دانشگاه ها و آتش نشانی و مرکز پژوهش ها تدریس شود تا دوباره رخ ندهد، تصریح کرد: این حادثه می تواند نقاط قوت و ضعف را به ما معرفی کند تا نقاط قوت را تقویت و ضعف را قوت ببخشیم.

وی با اشاره به اینکه به ساختمان پلاسکو کسی نرسید و این حادثه رخ داد، خاطر نشان کرد: در همه دنیا این اتفاقات رخ دهد اما بی شک تبدیل به فرصت می شود.

دوستی با بیان اینکه به هر لحاظ معتقدم و اگر بررسی کنیم نیز مشخص می شود که همه قصور داریم، افزود: مگر ما قانون ساختمان نداریم که مقاومت سازی بر عهده مالک است، از همین رو می گویم که مالکان هم نقش داشتند.

وی ادامه داد: سوال من این است که ما خودمان که در شورا هستیم چرا نرفتیم با مالک جلسه بگذاریم؟ آقای قالیباف گفتند که ۵۶۰ واحد تجاری در این ساختمان وجود داشت، مگر می گذاشتند که ما این واحدها را ببندیم؟ نمی گویم اخطارها بیهوده بوده است، اما قبل از حادثه شورا نیز قصور داشته است. آقای حافظی شما که آتش نشانی زیر نظر کمیسیون تان بوده چرا به پلاسکو تذکر ندادید؟

وی با اشاره به اینکه کمیسیون سلامت و خدمات شهری شورای شهر تهران می توانسته یکسری جلسه با آتش نشانی و مالک ساختمان برگزار کند، ادامه داد: شما می توانستید این جلسه را به فیلدهای بازرسی های شورا در کمیسیون خدمات شهری ببرید. یا اینکه می گوییم شاید شهرداری از طریق دادستانی این کار را پیش می برد. حالا اینکه ایراد گرفته می شود که باید آتش نشان هایی که فوت کردند زود از ساختمان بیرون بیایند یا نه بحث های فنی است.

دوستی با تاکید بر اینکه مشکل بعد از حادثه و قبل از آن به مدیریت بحران کشور وارد است، تصریح کرد: بی شک نباید به حاشیه ها برویم.

منبع:عصرایران

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين