امروز : چهارشنبه, ۹ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۰:۳۷ ذخیره فایل ارسال به دوستان

مازندران رکورددار تولید گوشت سفید در کشور

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: مازندران در کشور بیشترین میزان تولید گوشت سفید را دارد که این به علت شرایط جغرافیایی منطقه است.

به گزارش بابل نوین به  نقل از بلاغ، علیرضا عطایی‌نژاد در مراسم بهره‌برداری از واحدهای تولید مرغ گوشتی مرزن‌آباد، اظهار کرد: جهاد کشاورزی چشمه تولید را همیشه جوشان نگه داشته است.

وی افزود: امروز بیشترین میزان تولید گوشت سفید در خاورمیانه با ظرفیت ۳ میلیون تن در اختیار ایران است.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران تصریح کرد: استان مازندران در کشور بیشترین میزان تولید گوشت سفید را دارد و بقیه استان‌ها اختلاف زیادی با ما دارند که این به علت شرایط جغرافیایی منطقه است، البته ۶۰ درصد تولید طیور به خارج از استان ارسال می‌شود.

عطایی‌نژاد با بیان اینکه میانگین مصرف گوشت سفید در جهان سالانه ۱۲ کیلوگرم است، خاطرنشان کرد: در ایران این رقم ۲۵ کیلوگرم معادل دو برابر سرانه دنیا است.

وی به بیان دلیل استقبال مردم از گوشت سفید پرداخت و اظهار کرد: گوشت سفید ارزانترین پروتئینی حیوانی است، از سویی دیگر با وجود تحریم‌ها، نه تنها تولیدکنندگان عقب نکشیدند بلکه تولید را افزایش دادند.

معاون بهبود تولیدات دامی جهاد کشاورزی مازندران گفت: از مجموع تسهیلات سال گذشته، مازندران بالاترین رتبه را داشت و جهادکشاورزی سهم بیشتری از صنعت به خود اختصاص داده است، در این میان دام و طیور بیشترین تسهیلات را گرفته‌اند.

عطایی‌نژاد در پایان تأکید کرد: امروز قیمت خرید شیر خیلی کمتر از قیمت تمام شده برای تولیدکننده است.

ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين