امروز : شنبه, ۲۸ دی , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۸ - ۱۱:۵۱ ذخیره فایل ارسال به دوستان

«زمان و افق وجود» منتشر شد

به گزارش بابل نوین، کتاب زمان و افق وجود که موضوع آن در زمینه فضا و زمان است، به نویسندگی امیر حسن خواجوی  در ۱۲۲ صفحه منتشر شد.

در بخشی از این کتاب می خوانیم: زمان از بنیادی‌ترین مسائلی است که همواره فکر و ذهن انسان را به خود مشغول کرده است. پیشینه مسئله زمان بسیار بیشتر از اندیشه مابعدالطبیعی است و به جرات می توان گفت: اندیشیدن به معنای زمان در هیچ یک از دوره‌های تاریخی حیات انسان از ذهن و فکر او بیرون نرفته است. زمان در عین حال، آرام و بی‌صدا و تاریخ‌سازاست، گویی بستری است که در آن کشف‌المحجوب از حقیقت وجود برای مشتاقانش میسر می‌گردد.چراکه لازمه هر دور از ادوار تاریخی وقت داشتن است،  فهم زمان در گرو فهم وجود است و هم از این رو تلاش این نوشتار در خدمت فهم همین معنا از زمان است. فهم و روشن ساختن مساوقت معنای وجود و زمان راهی است که در میان کوره راه های تفکر خواهیم پیمود.
اهمیت و جایگاه پرسش از زمان در تفکر مارتین هایدگر(Martin Heidegger – 1889،۱۹۷۶) رسالتی است که این نوشتار سعی در بیان آن  دارد هر چند تلاش می کنیم با شرح و بسط  این پرسش راهی به کشف معنای زمان در تفکر این حکیم شهیر پیدا کنیم. اما در فصول ابتدایی تلاش می شود تا با نگاهی اجمالی به تاریخ فلسفه امتداد بحث زمان را از سر آغاز تا موقف پیدایش تفکرهایدگر بررسی نماییم.
این کتاب به همت انتشارت مقصد منتشر شده است.
میزان
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين