امروز : سه شنبه, ۱ بهمن , ۱۳۹۸
تاریخ : ۱۳۹۵/۱۱/۱۹ - ۱۰:۲۰ ذخیره فایل ارسال به دوستان

دیدار نماینده ویژه سازمان ملل با معاون ظریف

به گزارش بابل نوین، نماینده ویژه دبیر کل سازمان ملل در عراق که برای رایزنی و تبادل نظر پیرامون تحولات عراق به تهران سفر کرده است، با معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کرد.

یان کوبیش در این دیدار با تشریح آخرین وضعیت عراق و چالش‌ها و فرصت‌های پیش روی این کشور، مبارزه با تروریسم و ایجاد استقرار در عراق را اولویت اصلی همه طرف‌های عراقی برشمرد.
نماینده دبیرکل سازمان ملل در عراق با اشاره به تنوع طائفه‌ای در این کشور، حفظ وحدت و یکپارچگی عراق و همزیستی همه عراقی‌ها در عراق یکپارچه را مورد تاکید قرار داد و گفت: تثبیت اوضاع در عراق و گذار از مرحله کنونی به مرحله پساداعش، نیازمند این است که همه طرف‌ها در عوض نگاه به گذشته، نگاه به آینده داشته باشند.
حسین جابری، انصاری معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه کشورمان نیز در این دیدار، با اشاره به برخی تحولات مثبت چند ماه اخیر در منطقه و بهم‌پیوستگی تحولات منطقه و تاثیرات متقابل آن بر یکدیگر، اظهار کرد: تروریسم معضل مهم عراق، منطقه و جهان است و مردم و جریان‌های مختلف سیاسی و اجتماعی عراق با فهم مشترک نسبت به تهدید تروریسم، به یک اتحاد تدریجی در رویارویی با داعش دست یافته‌اند.
معاون عربی و آفریقا وزارت امور خارجه با اشاره به اهمیت رسیدن به فهم و نقشه راه مشترک برای حل همه جانبه سیاسی، امنیتی، انسانی و اقتصادی بحران های جاری در منطقه، بر ضرورت تقویت دولت مرکزی و حفظ وحدت و یکپارچگی و تمامیت ارضی عراق تأکید کرد.
منبع: ایسنا
ارسال دیدگاه

تبليغات در بابل نوين

تیترامروز

سیمرغ ما

تبليغات در بابل نوين